Новини » Політика 22 лютого, 2019, 19:42
Журналіст програми «Схеми» звернувся в поліцію зі скаргою на стеження охоронців Ахметова

Журналіст програми розслідувань «Схеми» Михайло Ткач подав заяву в Національну поліцію через стеження охороною олігарха Ріната Ахметова за ним і знімальною групою, яке, за словами журналістів, триває протягом півроку.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У заяві журналіст просить порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу – переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб.

«Протягом останніх кількох місяців (з осені 2018 року і до сьогодні) за мною та знімальною групою відбувається регулярне переслідування… Одні й ті ж 2-3 автомобілі переслідують редакційну машину, коли я з оператором їду на зйомки, як у місті Києві, так і поза містом», – йдеться у заяві Михайла Ткача.

Усі авто, які, за твердженнями журналістів, стежать за знімальною групою, належать охоронній фірмі ТОВ «Дельта-Донбас». Її кінцевий бенефіціарний власник – Рінат Ахметов.

«На моє переконання, Ахметов Рінат Леонідович є організатором цього злочину, тобто відповідно до ч. 3 ст. 27 КК України такою особою, яка організувала вчинення злочину, забезпечувала фінансування злочинної діяльності організованої групи. Натомість, встановити усіх виконавців, організатора/-ів, підбурювача/-ів та пособника/-ів можливо лише під час досудового розслідування в рамках кримінального провадження, відкрити яке, зокрема з цією метою, я й прошу цією заявою», – зазначає у заяві Ткач.

«Редакція програми «Схеми» та я особисто переконані, що такі дії спрямовані на перешкоджання моїй законній професійній діяльності журналіста. Така позиція є обґрунтованою, оскільки журналісти програми «Схеми» неодноразово викривали інформацію щодо самого Ахметова за часів після Революції Гідності, а також продовжують фіксувати його непублічні контакти з першими особами держави», – написав журналіст.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 16:43 :10