Новини » Спорт 22 лютого, 2019, 23:47
Збірна України з баскетболу програла Чорногорії і не поїде в Китай на ЧС-2019
Чоловіча збірна України з баскетболу програла Чорногорії і не поїде в Китай на чемпіонат світу-2019 / fbu.ua

Баскетболісти чоловічої національної збірної України сьогодні, 22 лютого, поступилися у Києві команді Чорногорії у своєму передостанньому матчі кваліфікації на чемпіонат світу-2019 і втратили усі шанси зіграти на планетарному форумі в Китаї. Результат зустрічі на паркеті столичного Палацу спорту – 74:76 (34:17, 6:9, 16:25, 18:25).

Напередодні матчу в Києві тренер балканців Звєздан Мітрович акцентував увагу на головних перевагах гри українців вдома: швидкість та агресія. У першу чергу ці чинники мали нейтралізувати гості. Однак господарі на початку зустрічі не дозволили цього гостям. Українці досить швидко психологічно адаптувалися на майданчику та взялися диктувати балканцям свої умови.

Як повідомляє fbu.ua, після трьох хвилин зі старту ми вже мали мінімально необхідні сім очок переваги. Та на цьому наші хлопці не зупинялися. Схоже вони піймали кураж та впевнено кинулися збільшувати різницю. Цьому суттєво сприяла перевага збірної України в реалізації. За триочковими ми вдвічі випереджали суперника. Так відзначалися Петров, Мішула, Бобров. У останнього добре пішла традиційна взаємодія з Денисом Лукашовим. То ж В’ячеслав неодноразово зривав овації фанів ефектними данками. В підсумку за першу чверть Україна на 17 очок випередила Чорногорію.

Втім чорногорці – суперник небезпечний. І балканці продемонстрували це вже в другій чверті. Гості збили атакувальний ритм українців. За другі десять хвилин ми набрали лише шість очок. Супернику теж небагато дозволили, та все ж більше – дев’ять.

Психологічно важлива третя чверть також проходила за сценарієм балканців. Гості продовжили невпинно скорочувати різницю. Майже за дві хвилини до кінця третьої чверті чорногорці практично вирівняли становище – 52:51 на користь українців. Останнє слово було все ж за господарями. Штрафні від Петрова та данк від Липового покращили настрій.

Однак необхідного перелому гри останні вдалі дії не принесли. Балканці продовжили ефективно руйнувати гру господарів, збивати швидкість. Провал на старті четвертої чверті (0:12) надто ускладнив становище збірної України. На щастя спрацювала зв’язка Лукашова з Мішулою. Останній двічі реалізував триочкові з передач першого. Відставання скоротилося до мінімальних двох очок, змусивши балканців брати тайм-аут. Додавши швидкості господарі одразу змусили гостей більше помилятися.

За дві з половиною хвилини до кінця основного ігрового часу Україна зрівняла рахунок. Та сил, аби вирвати перемогу вже не виявилося. Балканці довели зустріч до мінімальної, але максимально необхідної їм перемоги.

Відтак Україна втратила шанси на вихід у фінальний турнір чемпіонату світу-2019. Наступний матч збірна України проведе у Любляні зі Словенією в понеділок, 25 лютого, але цей поєдинок перетворився на турнірну формальність. Того ж дня Чорногорія у Подгориці прийматиме Латвію – саме в цій грі визначиться володар третьої путівки від групи І у Китай, на фінальну частину світового форуму. Зауважимо, що балтійців влаштує лише перемога в десять очок і більше. Нагадаємо, у першому матчі в Ризі перемогли балканці – 84:75.

Також нагадаємо, що до фінальної частини чемпіонату світу-2019, яка пройде в Китаї з 31 серпня по 15 вересня, виходять три перші команди секстету.

Баскетбол: чоловіча збірна України програла  Чорногорії і не поїде на чемпіонат світу