Новини » Світ 22 лютого, 2019, 16:03
Втручання РФ у Brexit: Екс-редактор ВВС оцінив можливості для Британії залишитись в ЄС
ZIK
ZIK

Навіть якщо вдасться довести втручання російських спецслужб у голосування щодо Brexit, фактів того, що такі дії були вирішальними під час референдуму, знайти не вдасться. Тому сумнівно, що це розслідування може якось анулювати результати волевиявлення.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив колишній головний редактор Російської служби ВВС у Лондоні Андрій Остальський.

Коментуючи можливі втручання РФ в голосування по Brexit та розслідування щодо одного із «спонсорів» виходу країни із ЄС – Аррона Бенкса, він зазначив: бізнесмен був дуже близьким до російського посольства.

«Йому там пророчили золоті гори, бо йшлося про участь в компанії, яка займалась саме видобутком золота. Та, як він стверджує, всі ці розмови були теоретичними, на практиці нічого із цього не вийшло, він не вкладав жодних грошей. Однак, довести протилежне теж не вдалося, хоча й охочих було досить багато», – розповів Остальський.

Він підкреслив: суспільство Великої Британії роз’єднане, там «вирують шалені пристрасті» – потенційним є розкол у лейбористській та консервативній партіях та Brexit. Тож є дуже багато людей, які хочуть довести, що саме Бенкс зіграв ключову роль у британському референдумі та був зв’язаний із Росією.

«У мене складається враження: мало буде доказів того, що його втручання було вирішальним. Факти щодо намагань РФ вплинути на результати референдуму можуть і бути. Тим більше, у тамтешніх провладних ЗМІ була повна підтримка виходу Британії із Євросоюзу», – зазначив експерт.

До того ж, за його словами, навіть сам Путін заявляв, що Британія може піти на Brexit без будь-якого погодження із ЄС. Хоча, насправді, економічні наслідки такого будуть надзвичайно негативними.

«Тобто, російський істеблішмент не може навіть приховати своєї зацікавленості в тому, щоб Велика Британія вийшла із ЄС і, мабуть, бажано, ще й зі скандалом, причинивши максимальну шкоду самому Євросоюзу. Тому логічно було б припустити, що російські спецслужби також активно працювали у цьому напрямку. Я б навіть здивувався б, якби вони проявили тут пасивність», – зізнався Остальський.

Та він підкреслив: навіть, якщо вдасться довести втручання спецслужб та роль у цьому Аррона Бенкса, однак, це ще не означає, що саме ці дії вирішально вплинули на результат референдуму.

«Навіть я сам, мабуть, змушений визнати, що доказів того, що результати референдуму визначило втручання РФ, ніколи не знайдемо», – вважає Остальський.

Тому, за його словами, сумнівно, що навіть після доведення російського втручання будуть підстави відмінити референдум. Окрім того, для цього у керівництва держави немає політичної волі.

«Зараз в уряді керують прихильники виходу із ЄС. Вони якраз дуже бояться, що легітимність рішення референдуму може опинитись під питанням, якщо російське втручання буде очевидним», – підкреслив Андрій Остальський.

Як зазначалось, 20 лютого прем’єр-міністр Британії Тереза Мей прибула до Брюсселя для укладення нової угоди про Brexit.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:08 :22