Новини » Політика 22 лютого, 2019, 22:10
Вступ до НАТО за ядерну зброю – Україна могла вести великі політичні торги, – Хмара
ZIK
ZIK

Під час переговорів щодо ядерного арсеналу Україна могла б «виторгувати» членство у Північноатлантичному альянсі.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив дисидент, Герой України Степан Хмара.

На його думку, Україна могла вести великі політичні торги перед тим, як віддати ядерну зброю, яка була розміщена на її території.

Він пригадав, як під час виступу на нараді з питань європейської безпеки у Києві, де брали участь іноземні політики та генерали НАТО, наголошував, що Україні ядерна зброя потрібна тимчасово, для захисту від Росії, яка є ворогом для України. Серед іншого, Степан Хмара порушував і питання щодо подвійних підходів, адже позбутися зброї вимагали від України, а від Росії – ні.

«І я кажу: а чому б не зробити так – Україну ви приймаєте в НАТО, і після того НАТО спільно вирішує, що робити з ядерною зброєю, розташованою на території України. Тоді – будь ласка, в нас претензій немає. Здавати – то здавати, але ми – члени НАТО, бо нам це потрібно не для стратегічного наступу, хоч вони є наступальними. Нам це потрібно для стратегічного захисту від єдиного агресора, який є потенційно і назавжди – це Росія. Така була мова», – пригадав Степан Хмара.

Він продовжив, що присутні на нараді погодилися з ним, проте зауважили, що таке рішення мало б ухвалювати вище керівництво держави.

Степан Хмара додав, що під час «ядерних» перемовин можна було б «виторгувати», щоб хоча б залишити пускові шахти.

Нагадаємо, перший Президент незалежної України Леонід Кравчук в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив, що термін дії боєголовок, які стояли на стратегічних носіях, розміщених в Україні, завершувався 1997 року. З його слів, РФ не поставила б Україні боєголовки, а президент РФ Єльцин заявив, що якщо Україна своєчасно не вирішить це питання, РФ відмовиться приймати небезпечні боєголовки на свою територію. Інші країни не виявили бажання прийняти ці боєголовки.

Як повідомляли, нардеп Андрій Іллєнко заявив, що Україна сьогодні має усі можливості ставити питання про повернення собі ядерного статусу.

Додамо, експерт фонду Майдан закордонних справ Олександр Поліщук вважає, що припинення дії «ракетного» договору між США та РФ провокує новий виток гонки озброєнь. Це відповідний час для України, аби відновити свої ядерні програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 00:13 :53