Новини » Суспільство 22 лютого, 2019, 23:21
Вклали 100 мільйонів гривень, але черкаські театрали досі не можуть вийти на сцену
ZIK
ZIK

Чотири роки будівлю черкаського драмтеатру намагаються довести до ладу. Адже споруда, яка була знищена вогнем, довго стояла без даху, і її заливали дощі та засипали сніги. Врешті покрівлю зробили, лад почали наводити всередині і вклали вже понад 100 мільйонів гривень, але театрали досі не можуть вийти на сцену.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Обдерті стіни, стеля, стара підлога. У такому приміщенні репетирують свої п’єси черкаські театрали.

«Ми звикли до обдертих стін, ми звикли до таких складних умов, до такого гастрольного типу. Але знаєте, весь час збираємо речі, переходимо, переїжджаємо. Це важко», – розповіла акторка Олена Ластівка.

Актори кажуть, що найбільше їм болить за глядачів, бо місце виступів щоразу змінюється, і люди не знають, куди йти.

«Глядач у чомусь має сумнів, він знає, що театр нібито не працює. А з іншої сторони – ми то працюємо на повну силу, ми випускаємо по 6-10 вистав у рік», – сказала акторка Олена Ластівка.

Аби драмтеатр повноцінно запрацював, треба відновити й облаштувати сцену, кажуть актори.

«Якісна світлова апаратура потрібна для того, щоб замінити те, що не мінялося 50 років. Адже повинна відбуватися фантастична, феєрична зміна декорацій. І коло повинне крутитися», – наголосив актор Павло Гончаров.

Очільник театру показав, що полагодили за три роки. Поклали плитку, провели світло, зробили вентиляцію, замінили систему опалення, оздобили глядацьку залу. Та до цілковитого порядку – далеко.

«Плитку поклали, але це ще нічого не означає. Треба все фарбувати, класти плитку. Тобто більшість треба переробляти», – зазначив директор Петро Ластівка.

До сцени руки ремонтників досі не дійшли. Нині там навіть немає світла. В обладміністрації заявляють, що на ремонт театру вже спрямували понад 90 мільйонів гривень. І на цей рік заклали ще 30, та цього однаково не вистачить. Адже треба ще 56 мільйонів гривень, кажуть в адміністрації.

«Можливо в театрі з’являться інвестори, спонсори. Можливо знайдемо якісь джерела, щоб встановити технічне обладнання: звук, світло», – сказала заступник начальника управління служби замовника та будівництва Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Альона Бережна.

Коли знайдуть гроші – ніхто не прогнозує. Тож чекати на відкриття театру не варто, ймовірно, і цього року.

Нагадаємо, нещодавно у Львові перебувала Джульєт Форстер, менторка, яка курує постановку «Аліси» в рамках спільного проекту Першого українського театру для дітей та юнацтва та Британської Ради в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 20:24 :48