Новини » Політика 22 лютого, 2019, 21:50
Українські інженери донині обслуговують ракети у Росії, – Степан Хмара
ZIK
ZIK

Те, що Україна віддала свою ядерну зброю, було не просто помилкою, а злочином.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив дисидент, Герой України Степан Хмара.

Степан Хмара розповів, що навесні 1993 року Президент України Леонід Кравчук таємно, без відома Верховної Ради України, звертався до президента США, щоб із території України якнайшвидше забрали ядерну зброю.

«Коли ВРУ ухвалювала постанову про ратифікацію договору «START-1», а це сталося 18 листопада 1993 року, Україна пропорційно, адекватно скорочувала, але залишалася ядерною державою», – нагадав Степан Хмара.

На його думку, те, що Україна віддала ядерну зброю, було не просто помилкою, а злочином, і так сталося через те, що до керівництва держави потрапили ті, хто не міг здійснювати такі функції. Заяви та пояснення тодішнього очільника держави Леоніда Кравчука гість програми називає такими, що не відповідають дійсності.

Зокрема Степан Хмара зауважив, що інформація про те, що термін дії ракет із ядерними боєголовками, які були розміщені в Україні, завершувався у 1997 році, є неправдивою. «Там був різний термін. Були, дійсно, такі, що до 1997 року, деякі – до 2000 року, а деякі – далі за 2000 рік. Річ у тім, що ми, окрім всього іншого, могли мати величезні політичні торги на користь України», – заявив він.

«Так, правильно, ми боєголовки не виробляли, – продовжив Степан Хмара. – Але боєголовки обслуговували російські інженери – це називається «регламентні роботи». Натомість ми обслуговували ракети, і до сьогодні обслуговуємо, – наші інженери до сьогодні обслуговують ракети у Росії, які стоять на озброєнні, виробленому в Україні… Тому що ніхто не може проводити регламентні роботи, крім тих, хто безпосередньо займався їхнім виробництвом».

Нагадаємо, перший Президент незалежної України Леонід Кравчук в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив, що термін дії боєголовок, які стояли на стратегічних носіях, розміщених в Україні, завершувався 1997 року. З його слів, РФ не поставила б Україні боєголовки, а президент РФ Єльцин заявив, що якщо Україна своєчасно не вирішить це питання, РФ відмовиться приймати небезпечні боєголовки на свою територію. Інші країни не виявили бажання прийняти ці боєголовки.

Як повідомляли, нардеп Андрій Іллєнко заявив, що Україна сьогодні має всі можливості ставити питання про повернення собі ядерного статусу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 23:42 :43