Новини » Політика 22 лютого, 2019, 2:21
Україна готова розірвати договір з РФ по Азовському морю, – Клімкін
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: ZIK/EPA/PAWEL SUPERNAK
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: ZIK/EPA/PAWEL SUPERNAK

Україна готується розірвати угоду з Росією по Азовському морю в осяжному майбутньому.

Про це сказав голова МЗС Павло Клімкін, – повідомляє dt.ua.

«У найближчій перспективі ми це зробимо. Тоді, коли після слухань у нас буде повністю зафіксована юридична позиція і будуть вирішені питання з міжнародного арбітражу», – сказав він. При цьому він додав, що якби Київ припинив дію угоди раніше, то «Росія використала б це для ослаблення юридичної позиції» української сторони.

В РФ повідомили, що у випадку розірвання угоди щодо Азовського моря (Договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24 грудня 2003 р. – ред.) в першу чергу постраждає Україна. Про це заявила представник Росриболовства Анджела Кізілова.

За її словами, відсутність регулювання в Азовському морі може призвести до непоправного збитку і завдати шкоди водним біоресурсам.

«Наскільки саме постраждає Україна або ми – точно сказати не можу, для цього є науковий інститут, який краще орієнтується в місцях лову, де нереститься риба, багато залежить від того, де вона віднереститься і чи дадуть їй вирости до промислового розміру. Але судячи з місць видобутку – українській стороні доведеться гірше, ніж нашій», – сказала Кізілова.

Скільки б не повторювали Росія та її холуї мантру про «внутрішнє море» – статус, за яким нібито Азовське море і Керченська протока відрізані від міжнародного морського права по лінії від мису Киз-Аул в Криму до лінії мис Залізний Ріг на Таманському півострові, це твердження не переб’є суворої правди: Росія порушує міжнародне морське право, і це не може не викликати реакцію міжнародного співтовариства. Про це пише у статті для DT.UA радник міністра закордонних справ України Тарас Качка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 02:56 :46