Новини » Суспільство 22 лютого, 2019, 22:07
У ВР зареєстровані два законопроекти, які розблоковують трансплантацію в Україні
ZIK
ZIK

Уже два місяці під забороною перебуває трансплантація. Оперувати лікарі не беруться, бо за це їм світить кримінальна відповідальність, а все тому, що з 1 січня так і не запрацював новий закон.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Олена та Валерія ще два роки тому навіть не знали одна одну. Тепер дівчата – нерозлийвода, бо поєднала їх спільна біда. Вони очікують на трансплантацію нирок і зараз проходять гемодіаліз. Рідні донорами бути не можуть. Врятує їх лише пересадка від мертвого донора.

«Тато не підходить, мама не підходить, ніхто не підходить», – розповіла хвора Валерія Поліно.

В Україні таких трансплантацій зараз не проводять. Пацієнтів беруться рятувати у Білорусі.

«Якщо всіх підрахувати, і дітей і дорослих, то вчора був реципійований 200 український пацієнт. Це приблизно 10 відсотків від загальної кількості операцій, які ми виконуємо з трансплантації», – прокоментував директор Мінського центру трансплантології Олег Руммо.

Також розповіли історію Влада, який народився з вадою серця. Хлопець п’ятнадцять років жив на таблетках і терапії. І лише торік улітку йому зробили операцію. Тепер у його грудях б’ється серце індуса.

«Хлопцю було 26 років. Я був в Індії, де чотири місяці чекав на операцію. Повернувся, і тепер все добре», – розповів пацієнт Владислав Гутник.

Пацієнтці Марії потрібні аж дві пересадки – серця та легень. Мінохорони здоров’я виділило кошти на лікування в Індії. Дівчина поїхала туди, де її поставили в чергу та призначили терапію.

«Дуже хотілося б, щоб в Україні це стало можливим. Тому що за моєї присутності там померло сім людей. Адже треба багато грошей, і коли знаходять донора, буває вже запізно», – зазначила Марія Прокоф'єва.

З 1 січня в Україні мав запрацювати новий закон про трансплантацію. Він дозволяє проводити пересадку органів від нерідних або мертвих донорів. Утім, як пояснили у МОЗ, ще не встигли створити Єдину державну систему трансплантації.

«Сьогодні зареєстовано у Верховній Раді два законопроекти, які реально розблоковують цей процес, і МОЗ готовий внести корективи чи в один законопроект, чи в інший. І щоб уже найближчим часом дати можливість працювати трансплантації в Україні», – прокоментував заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Поки законопроект навіть не розглядали.

«Якщо ситуація не буде ніяк вирішена, то близько півроку трансплантація буде відсутня», – наголосив завідувач відділення транспонтології нирки НІХЕ ім. Шалімова Владислав Закордонець.

У МОЗі запевняють: якщо ситуація для пацієнта буде вкрай критичною, то лікарі таки оперуватимуть. Згоду даватиме консиліум медиків, а вже у травні система остаточно запрацює.

До слова, у Стамбулі була успішно проведена операція з перехресної пересадки печінки між українською та турецькою сім’єю.

Наталка Калінка Володимир Карпенко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:26 :30