Новини » Суспільство 22 лютого, 2019, 0:17
У «Схемах» розповіли, що за їхнім журналістом стежать охоронці Ахметова
Рінат Ахметов. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Рінат Ахметов. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Охоронці олігарха Ріната Ахметова систематично стежать за журналістом Михайлом Ткачем і знімальною групою програми розслідувань «Схеми».

Про це розповіли журналісти програми, – повідомляє Українська правда.

«Починаючи з вересня 2018 року, декілька одних і тих самих автомобілів регулярно їздять слідом за редакційним авто «Схем», коли група виїжджає на зйомки в рамках виконання своїх професійних обов’язків. Стеження відбувається як в урядових кварталах Києва, так і за містом і біля аеропорту Жуляни», – йдеться у повідомленні.

 

Усі авто, які, за твердженнями журналістів, стежать за знімальною групою, належать охоронній фірмі ТОВ «Дельта-Донбас». Її кінцевий бенефіціарний власник – Рінат Ахметов.

«Редакція переконана, що такі дії спрямовані на перешкоджання нашій діяльності. Адже ми раніше неодноразово розповідали про зв’язки самого олігарха Ахметова, про те, як він зберіг свої позиції і за постмайданної влади, та продовжуємо фіксувати його непублічні контакти з першими особами держави», – вважають у «Схемах».

«Редакція надає цьому факту розголосу, бо, по-перше, справжні наміри цих людей невідомі, а по-друге, є сподівання, що після цього тиск припиниться і наші журналісти зможуть надалі безперешкодно виконувати свої професійні обов’язки, зокрема, досліджуючи зв’язки самого Ахметова з українськими високопосадовцями», – пояснила головний редактор програми Наталка Седлецька.

 

Після перегляду відео з охоронцями олігарха, юристи заявили журналістам, що вбачають у цих фактах ознаки перешкоджання журналістській діяльності, що є статтею Кримінального кодексу.

«Коли журналістська група робить свою роботу і веде журналістське розслідування або ж знімає, таке постійне стеження може бути формою морального психологічного впливу для того, щоб перешкодити відзняти певний матеріал», – сказав директор Центру демократії і верховенства права Тарас Шевченко.

«Можна писати заяву відповідно до частини другої статті 171 Кримінального кодексу України, яка передбачає саме вплив на роботу журналіста з метою перешкоджання його професійній діяльності», – додала адвокат Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова.

«Схеми» звернулись до прес-служби Ріната Ахметова з питаннями про причину стеження охоронців олігарха за журналістами. Однак журналісти не отримали жодної відповіді до моменту публікації матеріалу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:58 :57