Новини » Політика 22 лютого, 2019, 12:22
У Керченській протоці РФ може захопити іноземних спостерігачів, – Бабін
ZIK
ZIK

Якщо Україна таки домовиться із іноземними представниками про спільний прохід Керченською протокою, потрібно врахувати низку аспектів щодо цієї місії. Наприклад, щодо перебування ООН чи ОБСЄ на озброєному військовому кораблі. Окрім того, не виключено, що РФ буде готовою захопити в полон ще й іноземних спостерігачів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив Постійний представник Президента у Криму в 2017-2018 роках Борис Бабін.

Коментуючи ймовірність повторного проходу українських кораблів Керченською протокою із залученням міжнародних спостерігачів, він зазначив: у цієї місії є кілька ключових аспектів. Найперший – судно має йти під українським прапором.

«Далі виникає питання присутності на ньому, власне, місії і якою вона буде. Якщо йдеться про Моніторингову місію ОСБЄ чи ООН, є відповідні питання щодо можливості перебування на озброєному кораблі, який належить до МВС чи ДПСУ. Якщо ж там будуть представники НАТО або окремих держав, постає питання щодо їх неупередженості для міжнародного співтовариства», – розповів Бабін.

Тож, на його думку, тут виникає велика кількість тем, які мають розглядати як дипломатично, так і шляхом військової співпраці, залученням, у тому числі, Міноборони та МЗС.

«Та все ж процеси щодо Азову тривають, вони не завжди є добрими. Вчора на прес-конференції Держрибагнество офіційно підтвердило, що за сприяння МЗС таки було підписано протокол чергової україно-російської комісії із рибальства на Азові. Ми почули, що гарантії незаконного відлову, які вимагали росіяни, відображені у цьому протоколі. Загалом, враховуючи всю цю рибальську переговорну лінію як на Азові, так і в Керченській протоці, виникає питання щодо відповідності нашої позиції у сфері безпеки, оборони та, зокрема, безпечного проходу Креченською протокою, який пропонуємо міжнародним організаціям», – зауважив Бабін.

Адже, за його словами, таким чином Україна, з одного боку, підписує із росіянами угоди про «дружнє та братерське використання морських ресурсів», а з іншого – закликає міжнародні місії.

«Маємо все ж виправити цей дисбаланс. Уже була озвучена позиція Міністра закордонних справ Клімкіна щодо угоди 2003 року як такої, що, все ж таки, потребує скасування у середньостроковій перспективі. Я дуже радий, що МЗС нарешті зайняло таку позицію», – підкреслив експерт.

Окрім того, він зазначив: якщо домовленості із міжнародними організаціями про другий прохід протокою таки вдасться досягнути, про неї ніхто не заявлятиме публічно до старту операції.

«Та наразі велике питання, чи це відбуватиметься із представниками міжнародних спостережних місій. Наскільки розумію, воно ще не вирішене», – вважає екс-постпред Президента в Криму.

Та, на його думку, РФ буде готовою вдаватись до подібних провокацій і навіть захопити в полон іноземних спостерігачів.

«Вона може це зробити. Чому ні? Було б дивно очікувати від неї, що не захопить наші судна. Тож наразі дуже дивно очікувати, що не захопить іноземних спостерігачів», – підкреслив Борис Бабін.

Як повідомлялось раніше, російське МЗС заявило, що країна «не допустить повторення провокацій з боку України» в районі окупованої Керченської протоки. Це сталось після того, як голова відомства розповів, ніби Україна готує «чергову провокацію в Керченській протоці» і намагається залучити до неї НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 08:08 :51