Новини » Світ 22 лютого, 2019, 16:07
Цьогоріч у Львові вперше голосуватимуть на виборах до парламенту Молдови, – консул

Цьогоріч громадяни Молдови зможуть вперше проголосувати на виборах до молдовського парламенту у Львові. Виборча дільниця буде працювати в приміщенні Почесного консульства Республіки Молдова на вул. Єфремова, 26.

Про це у коментарі ІА ZIK повідомив Почесний консул Республіки Молдова у Львові Володимир Губицький.

«У львівському регіоні офіційно зареєстровані близько 500 громадян Молдови, які тут проживають і працюють. І тому цього року вперше, крім виборчих дільниць у Києві та Одесі, було відкрито виборчу дільницю у Львові. Тому ми сподіваємося, що громадяни Молдови, які мешкають тут, прийдуть і скористаються своїм правом на волевиявлення», – зазначив він.

За словами консула, проголосувати можна буде з 7.00 до 21.00. Для цього потрібно буде мати при собі чинний молдовський паспорт або посвідчення моряка.

Разом із тим, Володимир Губицький зазначив, що парламентські вибори у Молдові важливі і для України, яка теж перебуває зараз в стані передвиборчої кампанії.

«Наші держави дуже схожі. В України є проблеми з Кримом і з окремими районами Донбасу, а в Молдові є проблеми з територією Придністров’я. Але як Україна, так і Молдова визначили свій курс на тісну співпрацю й інтеграцію з Європою. Тому, власне, в Молдові ці вибори такі важливі, адже вона є парламентською республікою і саме парламент і уряд, який формується парламентом, є тим дієвим механізмом, що рухає країну вперед», – підкреслив почесний консул.

Відповідаючи на питання про позиції проросійських сил, які також беруть участь у цих виборах, і про настрої в молдовському суспільстві, він зазначив: «У Молдові, як і в будь-якій країні, є різні політичні партії. Відповідно, мешканці Молдови мають свої вподобання. Яким буде результат виборів, ніхто не може сказати. Але мені здається, що все-таки цей курс, який був обраний країною, курс на євроінтеграцію, повинен залишитися, – мешканці країни хочуть жити в державі, яка буде розвиватися у правильному напрямку. А результати виборів покажуть волевиявлення кожного громадянина».

Як повідомлялося, 24 лютого у Молдові відбудуться парламентські вибори. Вони вперше проводитимуться за змішаною системою. 50 депутатів будуть обрані за партійними списками, а 51 – за окремими виборчими округами. Головна боротьба розгорнеться між партією соціалістів чинного президента Додона, який тяжіє до Росії, та блоком проєвропейських партій.

У четвер, 21 лютого, Майя Санду та Андрєй Нестасє – лідери проєвропейського блоку ACUM, опозиційного до чинної влади, публічно заявили про те, що їх намагалися отруїти. Правляча партія ці звинувачення заперечує.

Наразі у владі Молдови панує розкол, де правляча Демократична партіє дотримується проєвропейської позиції, а президент наполягає на проросійській політиці. Президент Молдови Ігор Додон заявив в інтерв’ю агентству Associated Press, що його країна повинна підтримувати зв’язки з Росією через невизначеність стосовно майбутнього Європейського Союзу.

22 лютого МВС Росії звинуватило главу Демпартії Молдови Володимира Плахотнюка і бізнесмена В’ячеслава Платона в організації міжнародного злочинного угруповання і незаконному виведенні грошей за межі РФ. У Демократичній партії Молдови назвали нову кримінальну справу проти голови партії спробою Росії вплинути на результат виборів у країні.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:28 :29