Новини » Політика 22 лютого, 2019, 22:58
Степан Хмара: Президент Кравчук міг взяти під контроль ядерну зброю в Україні

У 1993 році нашим науковцям було потрібно лише 60 днів, щоб взяти під своє управління стратегічні ядерні ракети, і влада про це знала. Утім тодішній президент України Леонід Кравчук не погодився на це.

Про це заявив Герой України Степан Хмара в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK.

Державний діяч нагадав, що система управління стратегічними ракетами розроблялася науково-виробничим об’єднанням «Хартрон» у Харкові.

«Стратегічна ядерна зброя не для війни, а для великої політики. Україна брала участь у виробництві всіх елементів у всіх процесах, і не було об’єкта, де б не працювали українські вчені чи інженери. Найкращі стратегічні ракети вироблялися в Україні, розробники – теж українські. Тому, згадуючи здачу ядерної зброї, Кравчук каже тільки 5% правди, а решта – брехня. Правда полягає в тому, що «кнопка» від ракети дійсно була в Росії», – підкреслив Степан Хмара.

Так, пригадує він, у 1993 році була створена комісія Верховної Ради, яка мала підготувати постанову про ратифікацію договору «Старт 1» про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

«Я належав до невеликої групи депутатів, які чудово розуміли, що ядерну зброю потрібно зберегти. Паперові гарантії – лише віртуальні, а сила матеріальна – це реальні гарантії національної безпеки. І в мене ніколи не було ілюзій, що Росія буде нашим другом – треба знати історію!» – наголосив політичний діяч.

Пан Хмара пояснює, що комісія проводила багато консультацій із українськими та іноземними вченими.

«Головний конструктор науково-виробничим об’єднанням «Хартрон» запевнив, що Україна може взяти під своє управління стратегічні ракети, це не є проблемою і потребує 60-ти днів для підготовки. Відтак, потрібно було тільки розпорядження від вищого політичного керівництва, тобто головнокомандувача і Президента Леоніда Кравчука», – визнав Степан Хмара.

Нагадаємо, раніше перший Президент України Леонід Кравчук пояснив, хто насправді підписав відмову України від ядерної зброї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 23:56 :07