live
Новини » Львів

Семерак: У березні Мінекології надасть оцінку, чи зашкодить довкіллю сміттєвий завод Львова

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Фото: Микола Тис/ZIK

У березні Міністерство екології та природних ресурсів представить оцінку впливу на довкілля щодо проекту сміттєпереробного заводу у Львові, який міська влада планує збудувати на території очисних споруд на вул. Пластовій.

Про це на брифінгу у Львові повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, – передає кореспондент IA ZIK.

Міністр Семерак бере участь у семінарі з питань реалізації ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) та ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) у Західному регіоні України, який проходить у Львові.

На захід прийшли львів’яни, які протестують проти будівництва сміттєпереробного заводу. Люди прийшли з плакатами: «Ні! Сміттєвому заводу на Пластовій на очисних спорудах Львова!», «Садовий планує смертельну зону на пів-Львова і хоче вкрасти майбутнє у наших дітей!», «Будуйте сміттєпереробний комплекс за межами Львова!». Міністр поспілкувався з мешканцями, а опісля дав брифінг для ЗМІ.

Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

«Один із 2,5 тис. проектів оцінки впливу на довкілля (які перебувають на розгляді у міністерстві, – ZIK) – це є цей проект (щодо сміттєвого заводу у Львові, – ZIK). Процедура не завершена. Має завершитися у березні, ось через кілька тижнів. У документі має бути дана оцінка можливого впливу на довкілля імплементації цього заводу із тими технологіями, які запроектовані, запрогнозовані в реалізації цього проекту. Які можуть бути висновки з процедури оцінки впливу на довкілля?! Як передбачено у законі – можуть і дозволити, і скласти серйозні екологічні обмеження діяльності цього заводу чи проектної діяльності.

На жаль, напевно, у силу того, що закон новий, територіальна громада, яка живе у цьому мікрорайоні міста Львова, не повною мірою змогла скористатися тими інструментами, які передбачені в законі. Спілкуючись із представниками громади, ми домовились, що у терміновому порядку вже сьогодні ми отримали певні вимоги письмові і готові прийняти їх у найближчі дні. Ці вимоги будуть проаналізовані і включені у фінальний звіт оцінки впливу на довкілля. Вважаю, що у нас є час для якісного, зваженого завершення цього процесу», – повідомив О.Семерак.

На уточнюючі запитання журналістів щодо можливості будівництва такого заводу у межах міста, міністр відповів: «Ми повинні робити заяви, які базуються на наших повноваженнях і на нашій відповідальності. Є чітке законодавство, згідно з яким відбувається процедура обговорення і готуються висновки. Не тягніть з мене заяв, які будуть суперечити моїм повноваженням і моїй відповідальності».

При цьому О.Семерак нагадав про відповідальність місцевої влади.

«Однією з успішних реформ в Україні після Революції Гідності є децентралізація влади. Тому давайте, друзі, окрім гарних слів, усвідомлювати свою відповідальність. Центральна влада – міністерство природи – формує політику, а відповідальність за надання таких послуг лежить на тих людях, які мають бюджетні призначення, яким делеговано це. Ви, я як міністр хочемо почути від міської влади кожного міста, кожного села, як вони збираються це реалізувати. Якщо вони це не збираються реалізувати, у нас є інструменти заохочення, примусу і покарання», – зазначив О.Семерак.Loading...
Loading...
Loading...