live

Семерак: Оцінку впливу на довкілля проекту ВЕС на Боржаві можуть забрати до Києва

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Фото: Микола Тис/ZIK

У разі порушення процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві Міністерство екології та природних ресурсів може забрати документ на розгляд до Києва.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на брифінгу у Львові, – передає кореспондент IA ZIK.

«Боржава – один із 2,5 тис. проектів, які проходять процедуру оцінки впливу на довкілля. Закон дозволяє проходити цю процедуру або в міністерстві, або в ОДА. Якраз боржавський проект проходить оцінку в Закарпатській ОДА. Ми слідкуємо за цією роботою. Там процедури не завершені, ще є час. Мені відомо, що є активна громада, яка обґрунтовано працює і обґрунтовує свою позицію.

Ми слідкуємо і моніторимо реалізацію процедури. Якщо будуть порушення з боку модератора цієї процедури, у нас залишається можливість відкликати розгляд цього документа у міністерство і тоді розглянути цей проект у Києві», – повідомив О.Семерак.

Водночас міністра зазначив, що наразі порушень процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві не зафіксовано.

Як повідомили в організації «Екологія. Право. Людина», підготовка документації щодо спорудження на Боржавській полонині вітрової електростанції викликає великі сумніви щодо якості та рівня фаховості тих, хто її готує.

Про це заявили експерти та науковці на брифінгу, що відбувся у Львівському прес-клубі 21 лютого й мав на меті дати відповідь на питання «Чи буде втрачена одна з перлин Карпат?» і яка роль у цьому Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Як відомо, у грудні 2017 року турецькі інвестори з ТзОВ «Воловець Атлас Енерджі» виявили бажання поставити на полонині Боржава вітрову електростанцію. Одразу з’явилося багато питань, зокрема, щодо містобудівної документації та відведення земель для цих потреб.Loading...
Loading...
Loading...