Новини » Політика 22 лютого, 2019, 16:36
СБУ передбачає кібервтручання у виборчі системи під час підрахунку голосів, – Варченко
ZIK
ZIK

Росія може втручатись у систему Державного реєстру виборців України та у систему «Вибори». Особливо в день голосування, коли відбуватиметься підрахунок результатів. Попередженням таких кіберзагроз найперше займається СБУ та служба Держспецзв’язку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив Іван Варченко, радник керівника МВС

Він підкреслив: попередження можливих кіберзагроз від РФ на українські вибори найперше лежать у площині СБУ та Держспецв’язку.

«Підрозділ кіберполіції також зорієнтований на протидію таким загрозам, щоб, в разі потреби, бути залученим до такої роботи», – підкреслив Варченко.

Він зазначив: кіберзагрози можуть стосуватись технічного втручання у систему Державного реєстру виборців та систему «Вибори». Особливо, коли відбуватиметься підрахунок голосів.

«Звичайно, агресор буде зацікавлений у внесенні дестабілізації та хаосу у цей процес, тож ми готуємо наші технічні та інтелектуальні можливості для протидій. В межах цього працюємо з нашими партнерами зі всього світу та безпосередньо з  державами-членами ЄС», – розповів радник міністра.

Окрім того, за його словами, правоохоронці і проводять моніторинг соцмереж на предмет заяв щодо порушень виборчого законодавства.

«З іншого боку, зараз ми звернулись до всіх кандидатів у президенти і з проханням верифікувати свої аканти у соцмережах і, відповідно, бути убезпеченими від того, що від їх імені можуть здійснюватись якісь інформаційні посили, несанкціоновані ними», – підкреслив Варченко.

За його словами, за поширення недостовірної чи неправдивої інформації щодо кандидата законодавством передбачене покарання.

«Так само, ми зацікавлені в технічній частині – забезпечувати порядність під час виборчої кампанії. Тобто, таким чином убезпечувати від поширення недостовірної інформації», – наголосив Іван Варченко.

Як повідомлялось раніше, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зазначав: під час цьогорічних виборів в Україні Москва випробовуватиме методи втручання, які потім адаптуватиме для втручання у вибори в інших країнах та організаціях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:31 :53