Новини » Політика 22 лютого, 2019, 18:25
Порошенко: Україна може стати 31-м членом НАТО
ZIK
ZIK

Україна очікує від керівництва НАТО надання плану дій щодо членства і визначення конкретної дати вступу. Про цей останній крок я почув під час останньої Північноатлантичної ради.

Про це під час прес-конференції в Любліні, яка транслювалася в ефірі телеканалу ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

За словами пана Порошенка, для того, щоб Україна вступила в НАТО, вона має здійснити конкретні кроки, які стосуються модернізації держави для того, щоб країна відповідала тим критеріям, які необхідні для вступу в Північноатлантичний альянс. 

«Мова йде не лише про безпекові критерії, мова йде про верховенство права, демократію, вільні й чесні вибори, щоб демократичні традиції, які продемонструвала Україна, були закріплені. І конкретним кроком, який ми чекаємо з боку керівництва НАТО і країн-членів – це надання Україні плану дій щодо членства й визначення конкретної дати, коли країна може стати 31-м членом НАТО. Про цей останній крок я почув і відчув під час останньої Північноатлантичної ради за участю керівництва всіх країн-членів», – зазначив Президент України.

Крім цього він нагадав, що Верховна Рада нещодавно підтримала дії Президента щодо схвалення діяльності зі створення українсько-польсько-литовської бригади. Пан Порошенко подякував українському парламенту за таку підтримку багатосторонніх військових частин, найбільш успішною з яких є ця бригада. Також він зауважив, що й інші українські сусіди дуже уважно вивчають такий досвід і виходять із пропозиціями щодо створення аналогічних бригад за їх участю.

«Я дуже вітаю це і думаю, що це ще одне підтвердження, наскільки ефективний і позитивний цей досвід», – зауважив Порошенко.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко 22 лютого прибув до Польщі. У Любліні Порошенко проведе зустріч із президентом країни Анджеєм Дудою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 20:32 :13