live
Новини » Світ 184 Читать эту новость на русском

Політолог розповів, як РФ змогла вплинути на Євросоюз через конфлікт у Сирії

ZIK

Росія будь-якими способами намагається втрутитися у міжнародну політику. Саме тому, з одного боку, вона намагається до себе привернути увагу політиків з ЄС, з іншого – різноманітними способами створювати конфлікти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Сергій Таран.

«У Путіна є маніакальна мрія відродити Радянський союз, адже він вважає, що Росія має стати новою наддержавою. Це означає, що вплив має бути глобальним, але наразі РФ немає можливостей, які свого часу мав Радянський союз», – сказав Таран.

Він вважає, що Росія зараз дуже залежна від західних фінансів і технологій. Тому і можливості російської економіки є неспівмірно менші у порівнянні з Радянським союзом. Але у Путіна є мрія і він її намагається втілити, втручаючись у політичні справи інших країн.

«Насправді, ми бачимо російський слід навіть у географічно дуже далеких країнах, які, здавалося б, не становлять жодного інтересу. Але Росія намагається бути всюди, тому їхні військові контингенти перебувають на території Сирії, а також я впевнений, що і на території Венесуели», – вважає він.

За його словами, Росія справді багато чого досягла у гібридній війні. Зокрема, щодо країн Євросоюзу.

«Наприклад, у Європі вони працюють таким чином, що, з одного боку, є пряма підтримка тих чи інших політиків, яких вони фінансують.  А з іншого боку – є опосередкований вплив, наприклад, через створення криз», – зазначив він.

Він наголосив, що саме криза у Сирії спричинила потік мігрантів до Євросоюзу.

«Завдяки мігрантам було спричинено спалах антиєвропейських настроїв. Адже всі країни хочуть захисту. Також це спричинило посилення авторитету популістів, яких якби не міграційні криза, взагалі б ніхто не знав. Тому до влади приходять популісти, маргінальні партії, які є союзниками Росії. І таким чином Росія втручається в політичні справи інших країн через провокування військової кризи в сирійському регіоні», – прокоментував Таран.

Нагадаємо, США назвали російську окупацію Криму в 2014 році «нахабною».


Loading...
Loading...
Loading...