Новини » Суспільство 22 лютого, 2019, 13:02
Пільгове розмитнення «євроблях» пропонують продовжити через «саботаж закону»
ZIK
ZIK

Протягом першого місяця закон про розмитнення «євроблях» всіляко саботувався. Тому норму про пільговий акциз потрібно продовжити ще на 90 днів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила народний депутат України Тетяна Острікова

Вона розповіла: станом на сьогоднішній ранок було розмитнено 136 тисяч автомобілів, які раніше перебували в Україні на іноземній реєстрації. Це статистика, якою послуговується Державна фіскальна служба.

«Всього розмитнено 213 тисяч автомобілів – у тому числі й тих, які вперше ввозились в Україну протягом дії пільгового періоду, і розмитнені зі знижкою по акцизу у 50%. Саме від тих транспортних засобів, які раніше перебували на єврономерах, до держбюджету сплачено 8,4 мільярда гривень від їх митного оформлення. Саме ці кошти можуть спрямовуватись у Пенсійний фонд, а не 11-13 мільярдів, сплачених від розмитнення усіх машин», – наголосила нардеп.

Водночас, вона зазначила: закон про розмитнення «євроблях» не є ідеальним, він від початку був першим «компромісним кроком».

«Та треба визнати, що протягом першого місяця митне оформлення саботувалось – створювались штучні перешкоди, завищувалась вартість автомобілів на єврономерах. Лише через місяць уряд ухвалив тимчасовий порядок митного оформлення саме для єврономерів», – розповіла Острікова.

Тому, на її думку, протягом першого місяця роз’яснювальна кампанія та стан виконання закону митницями було провалено.

«Саме тому вважаю, що дія закону про пільгу на акциз має бути продовжена хоча б на три місяці. Адже, виходячи із тої кількості єврономерів, які обліковувались в Україні, станом на дату набрання законом чинності, бачимо, що велика їх частина не пройшла митне оформлення. Це в той час, коли одним із основних принципів податкового кодексу є принцип недискримінації одних платників податків щодо інших та їх рівність щодо сплати того чи іншого мита», – підкреслила експерт.

Також вона зазначила: законопроект щодо продовження пільгового періоду на 90 днів був зареєстрований в парламенті ще кілька тижнів тому.

«Пропонується продовжити пільговий період ще на три місяці. Верховна Рада може це зробити просто у вівторок чи середу наступного пленарного тижня. Має бути лише відповідний суспільний запит», – переконана Тетяна Острікова.

Нагадаємо, сьогодні опівночі закінчується термін пільгового розмитнення «євроблях».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:25 :22