Новини » Політика 22 лютого, 2019, 15:02
Кораблі НАТО мають право на супровід наших суден, – генерал-лейтенант Романенко
Керченська протока. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Керченська протока. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Росіяни відібрали частину нашого суходолу, поводять себе зухвало в Азовському, Чорному морях. Втім, в України і надалі залишається законне право проводити свої судна, зокрема, і військові.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив генерал-лейтенант Ігор Романенко.

«Ідея про третій прохід військових кораблів через Азов давно існує в Україні. Не росіянам нам говорити про провокацію. Вони відібрали частину нашого суходолу, поводять себе зухвало в Азовському, Чорному морях. Тому нам треба захищати свою державу, суверенітет», — наголошує експерт.

Також генерал-лейтенант зізнається що вважає заяви міністр закордонних справ РФ Сергя Лаврова — провокацією.

«Кораблі НАТО мають право на супровід наших суден. Буде моніторинг аудіо- і відеопроходу, тому росіяни у складній ситуації. Побачимо, як вони себе поводитимуть. У нас ця акція на законних правах. Ми лише хочемо проводити свої кораблі», — говорить Ігор Романенко.

Генерал-лейтенант звертає увагу на те, що навіть на законодавчому рівні в України є право користуватися Азовською акваторією.

«Про це згадував навіть Путін, щоправда, у своїй інтерпретації. Мовляв, заходити військові кораблі України можуть, але не розгулювати. Це вже його думки. Ми ж маємо наполягати на своєму і робити так, як нам зручно», — додає Ігор Романенко.

Нагадаємо, судна НАТО незабаром увійдуть до Чорного моря для військових навчань.

Згідно інформації ЗМІ, має увійти флагман Постійної протимінної групи НАТО №2 – Standing NATO Mine Countermeasures Group Two (SNMCMG2). А також корабель FGS Werra (А 514), що є плавбазою ВМС Німеччини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 09:11 :48