Новини » Львів 22 лютого, 2019, 17:47
Кінець зими: Голос Ангела, свято оркестрів та фільм Зануссі, знятий у Львові. Афіша
Львів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Львів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Останній вікенд лютого, останні вихідні зими. Наші предки у цю пору проганяли зиму, зокрема за допомогою музики, танців та доброго настрою. Власне такі цікаві і неповторні події, які допоможуть емоційно налаштуватись на весняний настрій обіцяють найближчі вихідні. Отож не сумуймо – весна вже незабаром.

Театр

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 покаже оперету «Весела вдова». У неділю ж пропонує о 12.00 оперу «Попелюшка», а о 18.00 – балет «Есмеральда».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, у суботу о 12.00 та 18.00 запрошує на виставу «Гуцульський рік», а у неділю о 18.00 на виставу «Тринадцята жінка» (камерна сцена) та о 18.00 «Мазепа» (велика сцена).

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 пропонує виставу «Любов)».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 покаже виставу «Так казав Заратустра», а у неділю о 19.00 – виставу за Іваном Франком «Перехресні стежки».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу о 18.00 запрошує на комедію «Весела корчма», а у неділю о 18.00 на драму «Іфігенія в Авліді».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Лисеня-хитрун», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 – виставу «Тото Відважний». Театр також запрошує у суботу о 19.00 дітей старших 12 років та їх батьків на виставу «Ось та Ась».

Львівський академічний обласний театр ляльок у суботу о 11.00 пропонує виставу «Сніговички і сонечко», о 14.00 виставу «Золотий олень», а у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 приготував виставу «Таємниця Лісовичка».

Перший театр у суботу о 11.00 пропонує виставу «Пригоди Тома Сойєра», а у неділю о 12.00 – виставу «Маленька баба Яга». Дорослих глядачів у неділю о 18.00 театр запрошує на виставу «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи».

Театральний центр «Слово і голос» (вул. Городоцька, 38) у суботу о 19.00 запрошує на вистава «Весілля» – першу виставу проекту «Сад Божественних Пісень», збудовану на традиційних весільних піснях з цілої України.

Концерти

Прихильників класики Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької запрошує у неділю о 15.00 на концерт «Любов від Моцарта». У виконанні Тараса Демчишина (кларнет, диригент) та оркестру Барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка (керівник – Анна Іванюшенко) прозвучать твори Вольфганга Амадея Моцарта: Концерт для кларнету з оркестром К 622, Ля-мажор та Симфонія № 29 К 201, Ля-мажор.

Справжню несподіванку для шанувальників класики також приготував Будинок органної та камерної музики. Зокрема у суботу та неділю о 19.00 під склепіннями органного залу відбудеться концерт «Голос Ангела». Ангел Георгієв – рідкісний драматичний тенор, зірка талант-шоу та двократний чемпіон України з тайського боксу. Хлопець з Полтавщини, який навчаючись на юриста зрозумів, що мусить співати, не знаючи нот вступив у музичне училище, а потім підкорив своїм голосом суддів «Х-фактора» та комісію Музичної академії. Лауреат конкурсу ліричних тенорів ім. І. С. Козловського, Конкурсу ім. Оксани Петрусенко, Міжнародного пісенного конкурсу пам’яті Мусліма Магомаєва. Запрошений соліст Львівської Національної опери, артист Київської Національної опери України.

В Органному Ангел Георгієв співатиме арії з відомих опер та інші перлини світової класики у супроводі органа та фортепіано. У неділю о 14.00 органний зал також запрошує на концерт «I’ll Be Bach» у виконанні органістки Надії Величко.

Львівська національна філармонія у суботу о 18.00 запрошує на музичну подію, унікальна за своїм масштабом та форматом. Вперше на одній сцені виступить одразу два камерних оркестри: один з найелітарніших львівських колективів «Віртуози Львова» та молодий амбітний оркестр з Харкова «Nova Sinfonietta». Мистецький проект під символічною назвою «Nova Sinfonietta ArtConnect» занурить поціновувачів класики у музику романтизму: повну іронії і жартів Увертюру до оперети Й. Штрауса «Летюча миша», ніжну та світлу «Серенаду для струнник» А. Дворжака, а наостанок, таким собі спеціальним музичним десертом, стане неперевершений Концерт для скрипки і фортепіано з оркестром Ф. Мендельсона. До оркестрів приєднаються відомий львівський скрипаль Марко Комонько, постійний учасник наймасштабніших українських та міжнародних музичних проектів, та американський піаніст і диригент українського походження Станіслав Христенко, володар престижного звання артиста Steinway, що виступав з концертами в 20-ти країнах на 4-х континентах.

У неділю о 18.00 філармонія запрошує на концерт «Музичний HUB» – музику, що постала на перетині культур і континентів із диригентом з Великобританії та оркестром і солістами з України.

Несподіванку приготував і Львівський академічний обласний театр ляльок, який у суботу о 18.00 запрошує на творчий вечір Наталки Криничанки «Хто я у музиці твоїй?». Авторка виконає всі свої найкращі пісні. Деякі твори також ексклюзивно заспівають запрошені гості вечора – майстри у справі співаної поезії: Наталія Кухар, Ліля Кобільник, Володимир Кудовба, Зоя Слободян.

У неділю о 19.00 Театральний центр «Слово і голос» (вул. Городоцька, 38) запрошує на концерт класичної гітари у виконанні Володимира Яценка та Артема Позднякова. Два виконавці, різні твори, різні композитори, різний досвід, різне бачення.

Львівський кіноцентр (вул. Володимира Великого, 14а) пропонує відвідати концерт учасниці багатьох фестивалів, фіналістки шоу Х-Фактор 9, білоруської співачки Palina. Рэспубліка Паліна – творчий псевдонім Поліни Полонейчік, виконавиці з Мінська, а також музичний проект, в якому Поліні асистують гітара і віолончель, акордеон і фортепіано, барабани і бас-гітара, цимбали і домра, труба і волинка. Репертуар гурту складається виключно з авторських пісень білоруською, російською та українською мовами. Рэспубліка Паліна – це зворушливі ліричні тексти, витіюваті мелодії і м’який ніжний голос в супроводі бадьорих ритмів. Її виступи підкуповують душевним теплом і щирістю, а яскрава і чиста музика в сплетінні з красивим і магічним голосом переносять слухачів в стан довгоочікуваної весни, наповненою свіжими ароматами і квітами.

Шанувальникам сучасної музики варто завітати у Хмільний дім Роберта Домса (вул. Клепарівська, 18) на концерт одеського гурту Wild Tribe. Організатори обіцяють, що буде дуже гаряче. Зокрема гурт виконає EP Desire, Lust n’Violence, а також інші свої хіти.

Виставки

У музеї «Івана Георгія Пінзеля» (пл. Митна, 2) триває виставка «Апостол 1574-2019: Книга та читачі«. 15 лютого виповнилося 445 років від дня виходу у світ першої друкованої книги України – Апостола, виданого друкарем Іваном Федоровичем у Львові цього дня 1574 року. Виставка цікава і незвичайна. Незвичайна не лише тому, що найдавнішу друковану книгу України представили для огляду в оточені скульптур генія бароко Йогана Георга Пінзеля, а й через те, що її організатори намагалися відтворити сакральне оточення українського першодруку.

Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6) запрошує на фотовиставку «Світло у їхньому домі». Більшість світлин виставки зроблені наприкінці 1920-х – протягом 1930-х років Яном Отко, який працював у той час у банку та інших фінансових установах Львова. Для Яна Отка фотографія була не лише інструментом фіксації часу за посередництвом світла – він цікавився фотографією як процесом, був її аматором. Після одруження із Софією Блонською він активно взявся документувати життя своєї сім’ї. Народження сина Андрія у 1935-му році додало йому стимулу фотографувати ще більше. Часто Ян без зупину витрачає кадри плівки, коли намагається зберегти щасливі сімейні моменти та вловити дорослішання сина. Результатом стали сотні знимок, які хоча й аматорські, але передають нам важливі знання про модерну сім’ю, побут та відпочинок. Окрім цього, родинні історії ми бачимо крізь призму екстер’єру та інтер’єру, тож колекція дозволяє відчути атмосферу міського життя львівського середнього класу 1930-х років.

Галерея «Пори року» (вул. Вірменська, 23) пропонує оглянути виставку Інни Делієвої. Це перша персональна виставка студентки 6-го курсу кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв Інни Делієвої. В експозиції представлено серію графічних робіт, через які художниця подає власне бачення внутрішнього і зовнішнього світу людини. Орієнтуючись на свої власні відчуття, через трансформацію людських і тваринних образів Інна Делієва створює новий образ людини, більш наближеної до природи.

У мистецькій галереї «Зелена Канапа» (вул. Вірменська, 7) експонується виставка Наталі Федунь «Ритми». В основі графічних композицій виконаних в техніці лінориту створених мисткинею є типографічний елемент, що творить велике цілісне зображення. Авторка полотен намагається привернути увагу глядача, як до великого зображення, так і до окремих деталей що його творять.

Екскурсії

Екскурсія хорами Гарнізонного храму (вул. Театральна, 11) – це нагода дізнатись про минуле одного із най найбільших храмів Львова з висоти його галерей, оглянути орган та його міхи, побачити оригінальні ковані двері 1740 р. і навіть пошукати на недавно відреставрованій фресці вівтаря левів, верблюдів, слонів і навіть Велику китайську стіну. А для найбільш допитливих буде можливість спробувати розгадати таємницю давньої каплиці на галереях, про існування якої навіть не всі знають. Екскурсія розпочнеться у суботу о 19.30.

Кіно

Цікавим подарунком для кіноманів безумовно стане прем’єра стрічки «Ефір» про експерименти над людьми створено у копродукції Польщі, України, Литви, Угорщини та Італії. Стрічку зняв відомий польський кінематографіст, володар трьох нагород Каннського кінофестивалю, Кшиштоф Зануссі. Він сам написав сценарій та зайняв режисерське крісло. Більша частина зйомок проходила на території України – здебільшого у Львові та Львівській області. Також серед акторського складу є чимало українських акторів.

Події фільму розгортаються в Австро-Угорській імперії на початку Першої світової війни. З околиць Російської імперії тікає лікар, якому загрожує страта. Він вбив людину, давши їй надмірну дозу ефіру. Аби продовжити свої експерименти з впливу речовини на людський організм, лікар влаштовується до автро-угорської фортеці. Тут він продовжує маніпуляції, головною метою яких вбачає не зменшення болю, а керування поведінкою людей. Аби мати достатнє фінансування для своїх жорстоких експериментів, чоловік починає вести шпигунську діяльність.

 

Наркокурєр. Ветеран Другої світової війни Ерл Стоун (Клінт Іствуд) ніколи не був зразковим сім’янином. Та було в його житті те, що вдавалося йому краще, ніж іншим. Ерл найнявся водієм до одних людей і заробляв чималі гроші. Що саме він перевозить, старий зрозумів згодом.

Кримінальна драма «Наркокурєр» заснована на реальних подіях та розповідає про найстаршого та найуспішнішого перевізника наркотиків у світі. Видання New York Times у 2011 році опублікувало інтерв’ю зі спецагентом Джефом Муром, який розслідував справу 90-річного наркоперевізника. Права на статтю були продані у 2014 році. Наступного року почалась робота над адаптацією сценарію. Продюсером, режисером та виконавцем головної ролі у фільмі став Клінт Іствуд, володар п’яти нагород «Оскар», за плечима якого робота над понад 260 стрічками. Це перша його акторська робота з 2012 року. Знімати фільм почали влітку 2018 року у штатах Джорджія та Нью-Мексико.

 

Влада. У світі, де правлять гроші та зв’язки, він почувався як риба у воді. Дік Чейні (Крістіан Бейл) служив в адміністраціях чотирьох президентів США та пробув при владі 20 років. Завдяки своєму розуму, непересічному вмінню переконувати та доступу до найвищих ешелонів влади, він зумів назавжди змінити хід історії. За часів президентства Джорджа Буша мол. (Сем Роквелл) він став найвпливовішим з усіх віце-президентів в історії країни.

Біографічний фільм «Влада» знято на основі реальних подій. Дік Чейні, якому присвячено картину, був віце-президентом Сполучених Штатів з 2001 по 2009 роки. Втілити політика на екрані довірили Крістіну Бейлу. Аби вжитися в роль він передивлявся безліч відео з Чейні. Бейл не лише навчився копіювати рухи та міміку колишнього віце-президента, для цієї ролі він погладшав на 18 кілограмів. Режисером та сценаристом стрічки є Адам МакКей, який був номінований на премію «Оскар» за режисуру фільму «Гра на пониження» у 2016 році.

 

Мультфільми

Як приборкати дракона 3. Прихований світ. У центрі сюжету – знову хлопець на ім’я Гикавка. Колись він зумів зробити те, що не вдавалося семи поколінням вікінгів – він приборкав дракона. Тривала ворожнеча залишилася в минулому. Тепер на давніх друзів – Гикавку та Беззубика, чекають нові пригоди. Селищу, де дракони та вікінги живуть у мирі та спокої, загрожує жорстокий ворог. Щоб захистити свій дім, хоробрий правитель Гикавка та його вірний дракон вирушають у подорож до прихованого міфічного світу.

Мультфільм «Як приборкати дракона 3. Прихований світ» є третьою і, ймовірно, заключною частиною франшизи, яка на даний момент включає в себе два повнометражних мультфільми, мультсеріал, чотири короткометражки і дві театральні постановки. Ідея випустити серію мультфільмів виникла в 2004 році. В основу сюжету лягли твори британської письменниці, автора багатьох книг для дітей Крессіди Коуел.

Про появу на екранах третьої частини було відомо з самого початку. Режисурою і сценарієм знову займеться Дін ДеБлуа. Дата виходу на екрани неодноразово переносилася. За словами творців це обумовлено одночасно прагненням порадувати глядачів якомога раніше і бажанням максимально ретельно попрацювати з зображенням.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 04:29 :46