Новини » Регіони 22 лютого, 2019, 15:15
Івано-Франківськ долучився до міжнародної хартії відкритих даних

Івано-Франківськ серед чотирьох міст України, які сьогодні, 22 лютого, долучилися до міжнародної хартії відкритих даних. До хартії долучились також Тернопіль, Кропивницький та Хмельницький. Тепер в Україні вже 9 міст, що розвивають сферу відкритих даних.

 Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськради.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, відкриті дані – це норма для європейських країн. Приєднавшись до Хартії, Івано-Франківськ став одним із перших міст в Україні, де стали доступними для загалу і проекти рішень, і чимало іншої інформації.

«На сайті виконавчого комітету є понад 30 електронних сервісів, де можна отримати інформацію. Це новий рівень відкритості, коли влада викладає у вільний доступ муніципальні дані і громада отримує потужний безкоштовний ресурс для створення корисних для мешканців і бізнесу онлайн-сервісів, мобільних додатків», – каже міський голова.

Довідка.

Міжнародна хартія відкритих даних – це міжнародна ініціатива, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Вже 65 національних та місцевих урядів приєднались до ініціативи. Україна стала другою країною у світі після Мексики, де так багато міст взяли на себе такий обов’язок. Приєднання до Хартії сприяє досягненням у відкритті даних, прозорості та підзвітності влади і залученню громадян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:33 :14