Новини » Світ 22 лютого, 2019, 12:57
День хрещення Польщі став державним святом. Не обійшлося без ложки дьогтю
Запровадження християнства в Польщі у 965 році. Картина Яна Матейка. Фото: wikipedia.org
Запровадження християнства в Польщі у 965 році. Картина Яна Матейка. Фото: wikipedia.org

Сейм Польщі сьогодні встановив нове державне свято – День хрещення Польщі, яке відзначатимуть 14 квітня. Закон ухвалили вночі з четверга на п’ятницю. Не обійшлося і без ложки дьогтю: опозиція переконувала обрати іншу дату, оскільки саме цього дня у 1934 р. у Польщі заснували екстремістську праворадикальну партію фашистського спрямування.

Про це повідомляє Fakt.pl.

В обґрунтування до законопроекту зазначено, що його ухвалили «з огляду на важливість рішення князя Мешка I, що вважається початком польської державності». Свято буде державним, однак, не вихідним.

Депутати відхилили дві поправки щодо зміни дати на 15 квітня, запропоновані опозицією. Зокрема, опозиційні партії наголошували на тому, що саме 14 квітня 1934 року створено Національно-радикальний табір – націоналістичну партію фашистського спрямування.

Натомість правляча партія «Закон і справедливість» наполягала на тому, що під час першого читання проекту в парламентському комітеті з культури більшість депутатів визнали, що «пам’ять про хрещення князя Мешка I важлива для акцентування на моменті, коли польська держава з’явилася на карті Європи».

«Неможливо відокремити хрещення від початку польської державності (...) Ми не знаємо точної дати хрещення, але більшість істориків визнають, що це, мабуть, відбулося у суботу напередодні Великодня 14 квітня 966 року», – заявили у ПіС.

Нагадаємо, 24 єпископам РКЦ у Польщі закидають покривання священиків-педофілів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:19 :53