Новини » Світ 22 лютого, 2019, 10:51
24 єпископам РКЦ у Польщі закидають покривання священиків-педофілів
Єпископи Римо-католицької церкви. Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MEO
Єпископи Римо-католицької церкви. Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MEO

У Польщі, 21 лютого, фонд «Не бійтеся» опублікував доповідь про сексуальні злочини щодо неповнолітніх з боку духовенства Римо-католицької церкви. Документ, зокрема, містить імена 24 єпископів, які, на думку авторів доповіді, покривали такі випадки.

Про це повідомляє TOK FM.

Поряд з іменами високопоставлених церковних ієрархів вказані справи священиків, засуджених за сексуальні злочини щодо неповнолітніх, яких за рішенням їх керівництва замість покарати, переводили до інших парафій чи церковних установ.

«Архієпископ Славой Лешек Глудз, покривав священика Мирослава Бужана, якого офіційно засудили за домагання до 15-річного хлопця. На підставі рішення єпископа він став членом престижної капітули (допоміжний орган при єпископові – ред.) при архієпископові Глудзі. Дотепер він залишається священиком. Покійний архієпископ Тадеуш Гоцловський знав про сексуальне насильство у гучній справі о. Генрика Янковського. У листі до священика він, зокрема, писав про «серйозну проблему, яка кілька років викликає занепокоєння – твоє ставлення до молодих чоловіків та хлопців». Проте він не повідомив Ватикану про ці занепокоєння. Скандальні свідчення жертв Янковського посипалися щойно після викривальної статті журналістки Божени Аксаміт», – йдеться у повідомленні видання.

TOK FM також зазначає, що архієпископ Марек Єндрашевський, який представляв польський єпископат на з’їзді у Ватикані, у доповіді описаний, як один з найактивніших захисників архієпископа Юліуша Паеца, звинуваченого в численних домаганнях до священиків.

За словами авторів доповіді, протягом п’яти років вони намагалися зв’язатися з польськими ієрархами щодо справи сексуальних зловживань духовенства РКЦ, але на їхні заклики ніхто не відреагував.

Нагадаємо, у Гданську (Польща), вночі з середи на четвер, скинули із п’єдесталу пам’ятник римо-католицькому священикові Генрикові Янковському та почепили на скульптуру дитячу білизну та одяг прислужника храму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:19 :30