Новини » Економіка 21 лютого, 2019, 18:21
Загроза краху вугільної галузі: профспілки застерігають від індексації залізничних тарифів

Представники вугільної галузі застерігають: запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажоперевезення на індекс промислових цін завдасть збитки держпідприємствам та може призвести до краху галузі.

Про це йдеться в статті «Автомат не працює: Чому бізнес проти ідеї автоматичної індексації залізничних тарифів», опублікованій виданням «Центр транспортних стратегій».

«Захотілося підняти – і підвищують тарифи. Проте такі рішення слід приймати зважено, обдумано, із запрошенням експертів і профспілок, і на такій нараді потрібно обговорювати такі ініціативи. У нас і так вугілля неконкурентоспроможне, а з такими рішеннями галузі взагалі загрожує загибель», – застерігає голова Центрального комітету профспілки Віктор Турманов.

Він переконаний, що «Укрзалізниця» створює для себе кращі умови, а ось на інших суб’єктів ринку не звертає жодної уваги.

«Повинна бути збалансована політика з транспортних перевезень. У держшахт сьогодні і так немає грошей – ні на зарплату, ні на розвиток, а тут ще й тарифи на перевезення. Ми категорично проти», – підкреслив Віктор Турманов.

Як пише видання «Центр транспортних стратегій«, з листопада 2017 року до кінця 2018-го залізничні витрати всіх вантажовідправників в Україні вже зросли приблизно на 12 млрд грн, що було обумовлено індексацією регульованого тарифу на залізничні перевезення і зростанням вартості використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця». Крім того, «Укрзалізниця» опосередковано підвищила загальні витрати вантажовідправників на перевезення залізничним транспортом на 7%.

У зв’язку із запланованою індексацією, як відзначають в Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА), бізнесу пропонується зростання регульованого залізничного тарифу на рівні 23% за рік, що збільшить витрати вантажовідправників на 11,7 млрд грн в щорічному вимірі.

Як повідомляли, у ЗМІ наголошують, що необґрунтовані тарифи на залізничні вантажоперевезення гарантують надприбутки монополістам.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 11:31 :38