Новини » Спорт 21 лютого, 2019, 1:36
Юлія Журавок виграла «срібло» Євро-2019 з біатлону в індивідуальній гонці
Юлія Журавок і головний тренер жіночої збірної України Андрій Прокунін / biathlon.com.ua

Українка Юлія Журавок стала срібним призером у перший змагальний день чемпіонату Європи з біатлону, який проходить у Раубічах (Білорусь). Журавок з однією штрафною хвилиною фінішувала з другим результатом в індивідуальній гонці на 15 км з чотирма вогневими рубежами.

Найбільше значення серед українських дівчат ця гонка мала саме для Юлії Журавок, яка, крім боротьби за медалі, відстоювала своє лідерство в малому заліку індивідуальних гонок в Кубку IBU. І ця додаткова мотивація надала додаткові сили і окрилила нашу спортсменку, пише biathlon.com.ua.

Якісь претензії пред’явити Юлі можна тільки за перше коло дистанції, який вона пройшла, можливо, надмірно обережно. Але на вогневих рубежах відпрацювала ідеально, ставши єдиною з учасниць гонки, яка заробила всього одну хвилину штрафу. При цьому в чистому ході Юля була цілком конкурентоспроможна, заслужено зійшовши на другу сходинку п’єдесталу пошани.

І як ще одна нагорода – перший сезонний трофей Журавок в її дорослій кар’єрі. Вигравши індивідуальну гонку Кубку IBU в Арбері, і ставши шостою в Обертіллах, Юля у Раубічах поставила жирний знак оклику в боротьбі за малий загальний залік індивідуалок. Єдина реальна суперниця – німкеня Надін Хорхлер – провела також відмінний старт, фінішувавши цього разу четвертою. Але сезонний трофей відправиться в Україну! Браво, Юля!!!

Ставши напередодні співавтором подарункового букета для іменинниці Яни Бондар, Журавок своїми силами зробила собі одразу три подарунки: медаль, трофей, і... букет!

Для того, щоб стати «королевою» першого дня чемпіонату Європи, нашій біатлоністці не вистачило зовсім трохи: одна з найбільш яскравих зірок цього турніру, олімпійська чемпіонка-2018 в цій дисципліні Ханна Еберг підтвердила свій статус. Навіть три промахи не завадили шведці піднятися на вищу сходинку подіуму.

«Бронзу» на радість трибун завоювала ще одна біатлоністка ТОП-10 загального заліку Кубку світу – білоруска Ірина Кривко. Маючи в пасиві дві хвилини штрафу, вона на останньому колі атакувала результат Журавок, але не дотяглася до нашої спортсменки, програвши Юлі дев’ять секунд.

Ще один високий результат в українській команді вдався Валі Семеренко, яка, незважаючи на чотири хвилини штрафу, лише трохи не дотяглася до десятки найсильніших, фінішувавши 11-ю.

На жаль, неточність підвела і інших наших дівчат: Анастасія Меркушина заробила п’ять хвилин штрафу і закінчила індивідуальну гонку 18-ю. Віта Семеренко, яка не закрила сім мішеней, і Ольга Абрамова, з п’ятьма промахами, фінішували за межами ТОП-40, показавши 51-й і 47-й результат відповідно.

Надія Бєлкіна, яка лише минулої ночі повернулася разом з командою з етапу Кубка світу у американському Солт-Лейк-Сіті, на старт цієї гонки не вийшла, але залишається кращою з українок в загально заліку Кубку IBU, продовжуючи займати сьоме місце. Юлія Журавок піднялася на 12-й рядок і продовжує боротьбу за ТОП-10 тоталу.

Сьогодні чемпіонат Європи-2019, який так вдало почався для нашої команди, продовжиться сінгл-мікстом і змішаною естафетою.