Новини » Світ 21 лютого, 2019, 11:49
Вчені виявили у нашій Сонячній системі новий крихітний місяць
Нептун. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Нептун. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вчені знайшли у нашій сонячній системі новий молодий місяць.

Новий об’єкт під назвою Hippocamp був виявлений поблизу Нептуна. Це найменший супутник планети, який може пролити світло на те, як формуються подібні об’єкти, – пише видання Independent.

Коли космічний апарат Voyager 2 пролітав повз Нептун у 1989 році, він помітив шість невеликих внутрішніх супутників, що обертаються навколо планети. Кожен з них був набагато молодший за Нептун.

Проте, нові дослідження свідчать про те, що поруч із планетою існує ще один крихітний місяць. Тобто, враховуючи цей нововиявлений об’єкт, у Нептуна всього близько 14 місяців.

Нове відкриття використовувало новітні високотехнологічні технології обробки зображень з космічного телескопа Хаббла, що дозволило астрономам бачити внутрішні супутники, незважаючи на велику швидкість, з якою вони обертаються навколо Нептуна. Коли у 2004 році була зроблена перша фотографія, на якій фігурує Hippocamp, вчені не мали можливості визначити такий крихітний предмет, що рухається так швидко.

Новий місяць отримав назву Hippocamp, на честь морської істоти з грецькою міфології. Його крихітний розмір робить його найменшим супутником Нептуна.

Місяць обертається поблизу Протеуса, найбільшого з внутрішніх супутників планети. Астрономи вважають, що Hippocamp сформувався тоді, коли під час зіткнення Протеуса з великою кометою, від нього від’єдналися частинки.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 15:11 :25