Новини » Політика

У справі про підкуп виборців проводять понад 50 обшуків, – ГПУ

СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Співробітники ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України провели понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

За даними слідства, у 2018 році на території України було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів Президента України 2019 року.

Так, у регіонах створено мережу за принципом «піраміди»: керівник штабу виборчого округу – керівник сектору – старший виборчий дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

При цьому, фінансування вказаної діяльності здійснюється із порушенням вимог ст. 43 Закону України «Про вибори Президента України», тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації.

Наразі у цьому кримінальному провадженні проводиться понад 50 обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи, які свідчать про злочинну діяльність згаданої групи.

«Обшуків у жодному з партійних офісів жодної з політичних партій не проводилося. За результатами аналізів вилучених в ході обшуків документів буде надана додаткова інформація», – зазначила Сарган.


Нагадаємо, за даними ЗМІ, в організації піраміди з підкупу виборців на виборах 2019, яку викрила Служба безпеки України, підозрюється нардеп від «Батьківщини» Валерій Дубіль.

Loading...