Новини » Світ 21 лютого, 2019, 12:11
У Польщі повалили пам’ятник ксьондзові та почепили на нього дитячу білизну. Відео

У Гданську (Польща), вночі з середи на четвер, скинули із п’єдесталу пам’ятник римо-католицькому священикові Генрикові Янковському та почепили на скульптуру дитячу білизну та одяг прислужника храму. Поліція затримала трьох зловмисників.

Про це повідомляє RMF FM.

Як зазначає видання, зловмисники і особи, які знімали усе, що відбувалося, походять із Варшави і околиць. Вони заздалегідь підготували автомобільні шини, на які і скинули скульптуру.

 

«Ми вирішили вжити заходів, спрямованих на символічне скинення з п’єдесталу фальшивої пам’яті про Генрика Янковського», – зазначили активісти.

Вони пояснили, що «цим простим фізичним актом» (поваленням пам’ятника – ред.) висловлюють «культурну і громадянську незгоду із присутністю у громадському просторі персоналізованого зла, презирства до інших людей, психологічного терору, неповаги та гніву до потерпілих», а також «протест проти мови ненависті та ідолопоклонницького культу щодо людей, які, подібно до Генрика Янковського, є винуватцями подібних дій».

Ксьондз Генрик Янковський, який помер у 2010 році, був тісно пов’язаний з «Солідарністю» та антикомуністичною опозицією у часи соціалістичної Польщі. Пам’ятник «священика Солідарності» був відкритий 31 серпня 2012 року. У грудні минулого року «Gazeta Wyborcza» опублікувала матеріал, у якому звинуватила Генрика Янковського, зокрема, у сексуальному насильстві щодо неповнолітніх.

Як повідомив голова гданської «Солідарності» та голова комітету з будівництва пам'ятника Кшиштоф Дошла, комітет вимагатиме від усіх винних покрити витрати із відновлення пам’ятника.

Видання нагадує, що дату повалення пам’ятника, очевидно, обрано не випадково, адже сьогодні у Ватикані починається саміт, присвячений боротьбі з педофілією у Римо-католицькій церкві. Організатори оголосили, що до Риму прибудуть делегати асоціацій жертв педофілії з багатьох країн. Ватикан повідомив, що учасники саміту зустрінуться з деякими із жертв і вислухають їхні свідчення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 03:05 :03