Новини » Курйози 21 лютого, 2019, 12:05
У Китаї школярі використовують роботів для написання домашніх завдань
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Нещодавній випадок, коли китайська школярка купила «копіювального робота» для написання домашніх завдань, змусив багатьох задуматися про подальший розвиток освіти у Піднебесній.

Про це повідомляє The Star Online, пише internetua.

Минулого тижня жителька Ханчжоу Чжан виявила, що її 15-річна дочка купила робота, який допомагає виконувати шкільні завдання. Дівчинка використовувала його для того, щоб конспектувати підручники і писати есе.

Чжан була здивована, що її дочка, незважаючи на свята, встигла за два дні зробити всі домашні завдання, при чому досить акуратно. Але під час прибирання кімнати мама виявила дивний пристрій – металевий каркас і ручку, а на упаковці було написано, що ця машина «імітує всі види почерку».

Виявилося, що її дочка витратила понад 800 юанів, щоб купити через Інтернет цього робота.

«Він може допомогти з домашнім завданням, а як бути з тестами?», – прокоментувала Чжан.

Вимога, щоб діти копіювали тексти – складну термінологію, уривки з підручників або вірші – є звичайною практикою у китайських школах.

В соціальних мережах коментарі про робота переважно позитивні. Деякі говорять, що хотіли б мати такого ж, якби були молодшими, інші ж порівнювали вчинок дівчинки зі своїм пригодами у школі.

У цього «копіювального робота» є металевий каркас, що тримає папір, зі спеціальним роз’ємом для ручки. Приєднаний до комп’ютера кабелем USB, робот записує текст, введений за допомогою доданого програмного забезпечення. Існує безліч шрифтів на вибір, і він навіть дає можливість користувачеві створювати власний почерк через додаток для написання 6000 китайських ієрогліфів.

Компанія, яка створила такий механізм, працює протягом трьох років, але нещодавно у неї виникло безліч замовлень.

«Робот може писати вісім годин на день і працювати протягом двох або трьох років», – розповів співробітник магазину, де продають таких роботів.

Інтерес до робота спричинив за собою дискусію щодо необхідності таких домашніх завдань. Багато хто вважає, що критика компаній, які пропонують подібні продукти, є необґрунтованою. Багато китайців закликають до реформи освіти, яка даватиме творчі домашні завдання, а не копіювальні.

«Педагогам варто задуматися над тим, чому ми все ще повинні виконувати завдання, які може виконати робот?», – запитав один з учасників дискусії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:18 :51