Новини » Світ 21 лютого, 2019, 11:05
Цієї неділі у Молдові обиратимуть парламент: проголосувати можна буде й в Україні
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

24 лютого у Молдові відбудуться парламентські вибори. Вони вперше проводитимуться за змішаною системою. 50 депутатів будуть обрані за партійними списками, а 51 – за окремими виборчими округами.

Про це повідомляє Комітет «За відкриту демократію» на сторінці у Facebook.

Зазначається, що за твердженням експертів, головна боротьба розгорнеться між партією соціалістів чинного президента Додона, який тяжіє до Росії, та блоком проєвропейських партій.

«Під час підготовки до волевиявлення країна зіткнулася з проблемами, які характерні і для України. Це підкуп виборців, адмінресурс, маніпулювання думкою, фейкові результати соцопитувань, чорний піар. Популізму в заявах політиків також вистачає. Дехто, наприклад, обіцяє безвіз з США та Канадою просто наступного дня після виборів, дехто – легалізацію наркотиків чи проституції», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, проросійські політики, про всяк випадок, вже заявили про нелегитимність майбутніх виборів. МЗС Росії також встигло звинуватити США в тому, що в Молдові готується «український» сценарій: заворушення у разі програшу проєвропейської платформи.

«Для України ці вибори важливі тим, що сусідня країна обиратиме вектор свого подальшого розвитку. Або вона залишиться на шляху до Європи, або повернеться до орбіти впливу Росії. Проте важливо, що у Молдові, як і в Україні, не можливо спрогнозувати переможця перегонів. Це і є головна відмінність обох країн від РФ», – наголошує комітет.

Громадяни Молдови зможуть проголосувати:

  • в м. Київ – в приміщенні Посольства Республіки Молдова в Україні, вул. Яготинська 2;
  • в м. Одеса – в приміщенні Консульства Республіки Молдова, вул. М. Посмітного, 2 / 2Б;
  • в м. Львів – в приміщенні Почесного консульства Республіки Молдова, вул. Єфремова, 26.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 12:08 :48