Новини » Економіка 21 лютого, 2019, 15:52
Ті ж 2600 грн: Кармазін пояснив, як через різницю курсу пенсія знизилась із 325 доларів до 90
ZIK
ZIK

При курсі 8 гривень за долар пенсія мого знайомого полковника становила 2600 гривень. Сьогодні його пенсія така сама. Але курс долара ­– 27. Тобто тоді він отримував 325 доларів, а сьогодні – 90.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України кількох скликань, правозахисник Юрій Кармазін.

Гість програми вважає, що всі офіційні дані Держстату щодо цін на продукти харчування та щодо підвищення пенсій – це дешева маніпуляція.

«Якщо хтось сьогодні говорить про те, що пенсії українців суттєво підвищились, я б хотів зауважити наступне. От вчора в мене був один полковник. Його пенсія була 2600 гривень при курсі долара 8. І сьогодні його пенсія також становить 2600 гривень. Але курс долара – 27.

От він порахував, що тоді він отримував 325 доларів, а зараз він отримує 90 з лишком доларів пенсії. Кожного місяця тільки за курсовою різницею у нього крали 230 доларів! Якщо помножити ці гроші на 60 місяців, ми отримаємо колосальну суму грошей», – зазначив Юрій Кармазін.

Правозахисника обурює така ситуація, адже згідно зі законом України колишні військовослужбовці мали б щороку отримувати надбавки до пенсії.

«Цього не було зроблено. Високі пенсії залишили тільки тим, хто сьогодні в армії, поліції і  інше. Тобто виявилося так, що сьогодні рядовий має кращу пенсію, аніж колишній полковник. Хто винен у цій ситуації – люди самі повинні зробити висновок»,­­ – підкреслив Кармазін.

Нардеп додав, що така ситуація, коли український пенсіонер не може купити собі навіть ліків, є катастрофічною для країни.

«Після замаху на моє життя я пролежав у лікарні майже місяць. І 147 гривень витрачалося не за один день, а за одну годину. Повторюю, за годину! А Держстат подає інформацію, що 147 гривень витрачається за день. То як із цим вижити?!»  – наголосив Юрій Кармазін.

Нагадаємо, в уряді заявили про намір влаштувати додаткову індексацію пенсій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:47 :01