четвер, 21 лютого, 2019, 17:56
Тест: У Міжнародний день рідної мови перевірте знання фразеологізмів і діалектизмів
1

Сьогодні, 21 лютого, у світі відзначають Міжнародний день рідної мови, який також відомий як Міжнародний день материнської мови.

Рідна мова – це те, чого людина навчається з перших років життя. Батьки та наше оточення формують її. Так само рідна мова програмує свідомість у певну культурну площину.

За пропозицією Бангладешу ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 року першим Міжнародним днем рідної мови, пам’ятаючи про трагічні події, які мали місце цього дня.

У 1952 році влада Пакистану запровадила мову урду як єдину державну, хоча рідною вона була лише для 3% населення. Звичайно, це сприйняли негативно, особливо на сході цієї країни, де майже всі розмовляли бенгальською мовою.

21 лютого 1952 року під час протесту в Дацці поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів, які відстоювали свою рідну, бенгальську, мову. У 1971 році після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладешу), цей день, 21 лютого, відзначають в країні як день мучеників.

Отож, у Міжнародний день рідної мови ІА ZIK пропонує читачам пройти цікавий тест на знання українських фразеологізмів, діалектизмів та застарілих слів.

 

Олена Водвуд, Юра Мартинович
ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-10-24 05:27 :59