четвер, 21 лютого, 2019, 12:15
Що буде з глобальною економікою у 2019 році
1

Cвітова економіка у 2019 році, безумовно, сповільниться, частково через торговельну війну Трампа, проте не потрапить у рецесію, вважає глобальна група з управління активами Janus Henderson Investors.

Джейн Шумейк, інвестиційний директор компанії Janus Henderson, сказала, що глобальна економіка має намір ввійти у період «повільного» зростання, проте ризик рецесії буде невеликим. Ці прогнози збігаються з оцінкою багатьох економістів, які погоджуються з тим, що глобальне економічне зростання сповільнюється. Про це зазначає у статті видання International Business Times.

З іншого боку, аналітик сказала, що деякі урядові економісти все ще сподіваються на «м’яку посадку», а не на повну рецесію.

«Безумовно, існує сповільнення темпів розвитку світової економіки. Я не думаю, що економіка буде такою ж сильною, як минулого року, – зазначила Джейн Шумейк. – Проте, ми прогнозуємо не рецесію, а повільне зростання», йдеться у матеріалі.

Видання цитує Шумейк, яка зазначила, що економічне зростання у Європі стало «справжнім розчаруванням». «Посилення економічного спаду у Китаї, другої за величиною в світі економіці, збільшило стурбованість глобальною рецесією», – цитують її слова.

Минулого тижня Алекс Крук з Janus Henderson повідомив про те, що важко побачити будь-які ознаки, що, зазвичай, передують глобальним економічним спадам, таким, як ті, що сповістили про велику рецесію 2008 року.

Різкого зростання кредитування банками підприємств та споживачів не відбулося. Діяльність у сфері поглинань залишається слабкою, тоді як корпоративні капітальні витрати тільки починають відновлюватися.

Крім того, темпи інфляції залишаються незмінними, а процентні ставки низькими. Всі ці ознаки суперечать класичним показникам глобального спаду, зазначає International Business Times.

З іншого боку, ринки цінних паперів різко впали протягом більшої частини 2018 року. Всі три основні показники Волл-стріт увійшли у зону «ведмежого» ринку у 2018 році у відповідь на побоювання швидкого економічного спаду.

Як зазначено у статті, лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман має менш оптимістичні прогнози, ніж Janus Henderson Investors.

Минулого тижня Кругман попередив: існує значний шанс того, що світова економіка піде на спад або пізніше цього року або на початку наступного. Кругман вважає, що у 2019 році є «досить високі шанси» рецесії. Він сказав, що урядові економісти не знають, як реагувати у разі сповільнення економіки.

Минулого тижня Європейська Комісія оприлюднила дані, які свідчать про те, що зростання Єврозони, сповільниться до 1,3% цього року з 1,9% у 2018 році, проте, до 2020 року, відновиться до 1,6%.

Підготувала Оксана Вергелес,
для IA ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-10-16 07:55 :22