Новини » Політика 21 лютого, 2019, 22:15
Ще 5% ВВП: Богомолець переконує, що знайшла резерв для державного медстрахування
ZIK
ZIK

Сенс державного страхування полягає в тому, що існує чітка фіксована цифра та Фонд. Держава повністю має покривати потреби соціально незахищених, пенсіонерів, інвалідів, дітей і ветеранів.

На цьому наголосила народний депутат України Ольга Богомолець в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

На думку депутата, як тільки парламентом буде прийнято й проголосовано закон про загальнодержавне обов’язкове медичне страхування, то в українців з’являться такі ж можливості на якісну медицину, як і в Польщі, Молдові, Румунії та Австрії.

«Гроші на страхування є. І якщо хтось говорить інше, то подивіться на премії у державному секторі, на статки олігархів. Я за те, щоб країна була соціально-ліберальною. Якщо ми говоримо про стани, які найбільше призводять до смертності – це серцево-судинні хвороби, онкологія, ендокринні хвороби та діабет, то вони мають бути покриті державою на 100 відсотків», – підкреслила пані Богомолець.

Вона пояснила, що в Державний фонд страхування вводиться 5% від ВВП  так, як сьогодні витрачається на військо.

«У чому сенс державного страхування? Існує чітка фіксована цифра та Фонд. Далі відбувається розрахунок – протокол лікування, скільки це коштує і скільки реально в Україні проживає людей. Держава повністю має покривати потреби соціально незахищених, пенсіонерів, інвалідів, дітей, ветеранів.

Інвестують тільки ті, хто мають роботу, в деяких країнах цей внесок сплачує роботодавець, у деяких – паритетно – 50% дає роботодавець і 50% – робітник. І тоді в держави зникає потреба в лікуванні всіх хвороб, оскільки більша частина населення не хворіє. Але ми не зможемо зробити таку систему до тих пір, поки олігархат править країною», – визнала Ольга Богомолець.

Як повідомляли, з початку епідемічного сезону в Україні внаслідок ускладнень, зумовлених грипом, померли 33 людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:42 :09