Новини » Регіони 21 лютого, 2019, 11:21
Прикарпаття та Підкарпатське воєводство підписали меморандум про співпрацю

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся із маршалком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилем. Мета зустрічі – обговорити спільні програми та реалізацію взаємовигідних проектів, що стосуються збереження унікальності культури Карпат, порятунку людей, відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі.

За результатами зустрічі був підписаний меморандум про наміри співробітництва. Про це сьогодні, 21 лютого, повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу ОДА.

За словами Олега Гончарука, область особливо зацікавлена в ознайомленні з досвідом Республіки Польща щодо залучення коштів ЄС, особливо, в рамках Програми МЗС Республіки Польща «Польська допомога».

Цього року в межах зазначеної програми підготовлено спільний проект між управліннями ДСНС в Івано-Франківській та Закарпатській областях, адміністрацією маршалка Підкарпатського воєводства, воєводською комендатурою державної пожежної служби в Жешові та Бещадською групою гірських рятувальників. Метою проекту є спільні навчання щодо порятунку людей на воді і в горах, придбання українським рятувальникам необхідного майна та спорядження для цих робіт. На сьогоднішній день він знаходиться на розгляді конкурсної комісії МЗС Республіки Польща.

Голова ОДА також відзначив важливість реалізації Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», одним із переможців якого став проект «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат». Йдеться про збереження автентичних гуцульських ремесел та використання наявної культурної спадщини як ресурсу для сталого розвитку.

Окрім того, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом продовжують реалізовувати українсько-польський науково-освітній проект, складовими частинами якого є відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі в с. Микуличин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 21:46 :40