Новини » Політика 21 лютого, 2019, 23:02
Президент ПА ОБСЄ висловився проти російських спостерігачів на виборах в Україні
Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі
Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі

Направлення Росією своїх спостерігачів до місії ПА ОБСЄ з моніторингу за президентськими виборами в Україні є недоцільним з огляду на існуючі реалії.

Про це заявив в ексклюзивному коментарі Укрінформу президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі.

«Я думаю, що це недоцільно робити за нинішніх умов, оскільки це може нести непередбачувані ризики, це питання безпеки і це може бути також провокативним», – заявив Церетелі, коментуючи можливість направлення Росією своїх спостерігачів в місію ПА ОБСЄ з моніторингу за президентськими виборами в Україні.

Церетелі зазначив, що питання можливої участі російських спостерігачів у складі місії ПА ОБСЄ обговорювалося на постійному комітеті ПА, «а також під час двосторонніх зустрічей з обома делегаціями».

За його словами, звичайно країни-учасниці ОБСЄ мають право подавати заявки на реєстрацію щодо участі у місії для моніторингу виборів в одній з країн, однак «у випадку України зараз інша ситуація». Президент ПА ОБСЄ вказав на те, що в Україні триває реальний конфлікт, щодня фіксуються чисельні порушення, «нещодавно було збиття БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».

«Це – не проста ситуація, ніхто не скаже, що це звичайна ситуація. І я думаю, що на цьому тлі треба брати до уваги, що Україна має власне внутрішнє законодавство, що є її суверенним правом… Позиція української сторони є також легітимною, адже відповідно до українського законодавства Росія визнана як країна-агресор», – заявив він.

Церетелі також повідомив, що під час зустрічі з російською делегацію намагався донести цю позицію. «Думаю, я пояснив свою позицію: так, є право подати заявку в цю місію, але ми маємо брати до уваги існуючу реальність в Україні», – сказав він.

За його словами, місія до України на заплановані в кінці березня президентські вибори є дуже важливою. «Думаю, це буде одна з найбільших за розмірами місія ПА ОБСЄ, багато наших членів зацікавлені», – сказав він.

Наразі процес подання заявок ще триває, але вже подано близько 60 заявок. Поки заявок від російської сторони не було, додав президент ПА ОБСЄ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 19:49 :21