Новини » Економіка 21 лютого, 2019, 19:03
Нова пенсійна формула: експерт анонсував розгляд у Раді одразу кількох законопроектів
ZIK
ZIK

Лиш уявіть собі, що людина, яка тяжко працювала 40-50 років, сьогодні отримує мінімальну пенсію 1500-1600 гривень. Це дуже складно. Тому саме для таких випадків у Верховній Раді готується декілька законопроектів. Планується ввести іншу формулу, яка по-іншому буде нараховувати пенсії таким людям.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак.

Гість програми зауважив: ті цілі, які ставилися перед пенсійною реформою, сьогодні виконані лише на 10-15%.

«Наші люди сьогодні не впевнені в тому, що коли вони стануть старшими, вони будуть отримувати пенсію. У нас є дуже багато проблем, які цьому передують. Наприклад, демографічна проблема.

У кінці 90-х років народилося дуже мало дітей. Сьогодні вони входять у працездатний вік. Приблизно 200 тисяч громадян стають працездатними. А на пенсію виходять по 400 тисяч чоловіків і жінок. Маємо велику різницю, відтак, створюється брак коштів»,­ – заявив Тарас Козак.

Також експерт зазначив, що формула, закладена в новий пенсійний закон, є поганою для нарахування пенсій людям, які мали низьку зарплатню, але працювали 40 чи 50 років.

«Таким людям в Україні виплачується дуже маленька пенсія. На рівні мінімальної. Але лиш уявіть собі, що людина тяжко працювала 40 років, а сьогодні має мінімальну пенсію 1500-1600 гривень. Це дуже складно.

Тому саме для таких випадків зараз у Верховній Раді готується декілька законопроектів про те, що для таких людей буде інша формула, яка по-іншому буде нараховувати їм пенсії», – зазначив координатор громадянської платформи «Нова Країна».

Однак, на думку Тараса Козака, така формула не допоможе.

«Це як мертвому кадило. Приблизно так можна сказати. Адже без накопичувальної системи, якою живе увесь світ, наші пенсіонери будуть бідні. І ніякі формули тут не допоможуть», –  акцентував гість програми.

Нагадаємо, в уряді заявили про намір влаштувати додаткову індексацію пенсій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 08:09 :36