Новини » Економіка 21 лютого, 2019, 18:43
Названо чотири реформи, які мають пришвидшити економічне зростання України
ZIK
ZIK

Для економічного зростання Україні потрібно провести реформу ринку землі, створити нові робочі місця за рахунок малого та середнього бізнесу, провести велику приватизацію і реформу корпоративного управління, а також розпочати процес дерегуляції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Реанімаційного пакету реформ, проектний менеджер EasyBusines Дмитро Ливч.

Гість програми розповів про 4 кроки, які потрібно зробити Україні, щоб залатати «дірку» в бюджеті й виплачувати українцям гідні зарплати та пенсії:

«Перший крок – дерегуляція, яка дозволить побороти корупцію. Дерегуляція – це найшвидший і найпростіший інструмент, який є можливий. Якщо є менше регуляторних обмежень, є менше можливостей у державних чиновників, які живуть на корупційних потоках», – зазначив Дмитро Ливч.

Другий крок, який має зробити Україна для економічного зростання, за словами експерта, це створення робочих місць за рахунок малого та середнього бізнесу.

«Чим більше в Україні буде підприємців, тим більше буде сплачено податків до держбюджету й буде більше коштів, щоб виплачувати пенсіонерам пенсії», – пояснив представник Реанімаційного пакету реформ.

Третій крок, який варто зробити Україні, додав гість програми, це реформа ринку землі, яка дотична і до питання споживчого кошику, і до питання економічного зростання.

«Якщо в Україні буде відкрито ринок землі, ми отримаємо 100 мільярдів доларів додаткового економічного зростання протягом наступних 10 років після відкриття цього ринку. Ба більше, ми створимо можливості для розвитку фермерських господарств, які будуть постачати свою продукцію українцям. Відтак, ціни на продукти в Україні будуть знижені», – зазначив експерт.

Приватизація і реформа корпоративного управління, підкреслив Дмитро Ливч, це четвертий крок, який необхідно зробити Україні для покращення рівня життя людей.

«Мала приватизація відбувається і зараз. Але є потенціал для розвитку великої приватизації. Це також може наповнити державний бюджет», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що після падіння 2014 року українська економіка стабілізувалася і повернулася до режиму постійного зростання.

За її словами, золотовалютні резерви на сьогодні – найвищі за останніх 5 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:20 :22