Новини » Світ 21 лютого, 2019, 17:49
Науковці з'ясували, навіщо зебрам чорно-білі смужки
Зебра. Фото: pixabay.com
Зебра. Фото: pixabay.com

Група вчених з університетів США та Великої Британії провели дослід з перевдяганням коней і показала, що смужки допомагають зебрам уникати комах.

Про це йдеться в журналі PLOS One, передає «Прямий».

Дослідники усього світу давно намагаються зрозуміти навіщо зебрам чорно-білі смужки. Останнє дослідження підтвердило одну з гіпотез, яку висловили ще в 2012 році: забарвлення захищає зебр від паразитичних комах.

Відзначається, що автори спостерігали за зебрами і фермерськими кіньми. Вони стежили за тим, яка кількість гедзів (Tabanidae) літає навколо них і скільки сідає на тіло. Біологи помітили, що на коней комахи сідають в середньому в три рази частіше, ніж на зебр.

Щоб закріпити здогад і виключити вплив інших факторів, таких як запах або особливості рухів, дослідники провели дослід з перевдяганням. Вони одягли коней в три різні види камуфляжу: чорний, білий і чорно-білий в смужку, як у зебр, а потім поспостерігали за поведінкою гедзів.

«Ми помітили, що ґедзі, що наближаються до зебр, не здатні контролювати траєкторію свого польоту. Найчастіше вони просто врізалися в тіла зебр, але не могли нормально сісти на них», – йдеться в статті.

У той же час у комах не виникало таких проблем, коли вони обліплювали відкриті морди коней у камуфляжі. Тому автори зробили висновок, що забарвлення дезорієнтує мух, не даючи їм кусати тварин. Деяким гедзям вдавалося приземлитися, але вони не затримувалися через помахи хвостів тварин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:13 :00