Настільки велике щастя говорити рідною мовою, що мільйони українців не годні його осягнути
Богдан Волошин
письменник, журналіст
Фото автора
Фото автора

Нині Міжнародний день рідної мови. У мене щодня такий день. Бо я щодня зі світом говорю рідною мовою.

І світ здебільшого зі мною теж. Мені так добре. Я купаюсь в словах, які вимовляю з дитинства, набуваюся ними, смакую їх. Вони найточніше передають мої думки, бажання, сутність.

Можу й іншими мовами говорити, але це трохи не той Богдан Волошин, бо лише українською можу бути таким, яким є. І бути впевненим, що мене зрозуміють до самого денця душі.

Фото автора
Фото автора

Я щасливий, що живу в осерді океану рідної мови, тішуся різними її відтінками, діалектами, говірками. Дуже тужу, коли опиняюся поза ним – хапаю ротом повітря, як риба на березі, бо не можу передати емоцій, думок, що нуртують в мені.

Тому завжди кваплюся домів. У свої гори і долини, соснові ліси і хвилясті опільські пагорби, підволинські рівнини і бескидські кручі. Де усе до мене говорить рідною мовою, навіть синичка Віра і шпак Володя, де мене розуміють і приймають таким, як є.

Фото автора
Фото автора

І це велике щастя. Настільки велике, що мільйони українців не годні його осягнути і досі на рідній землі говорять з своїми дітьми чужою мовою. Це ваше право. Просто українська земля, небо, простір і сонце створили нашу мову, щоб саме нею ми з ними говорили. Тому не дивуйтеся, коли вони вас не розумітимуть...

Файного раночку, посполиті. Добре, що ми розуміємо один одного, бо рідномовні. Люблю вас.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 20:16 :45