Новини » Політика 21 лютого, 2019, 14:47
Миротворці на лінії розмежування, фактично, створять кордон, – експерт
ZIK
ZIK

Росія хоче, аби миротворці були по лінії розмежування. Втім, це не влаштовує Україну, адже це, фактично, прокладе новий державний кордон.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив блогер, письменник Дмитро Вовнянко.

«Я не вірю, що миротворчі війська впровадять до Криму. З таким самим успіхом Москва може вимагати ввести їх у Київ або Львів. Адже Росія твердо заявляє, що півострів – це її територія. Поки що змін у цій риториці нема», – каже блогер.

Також Дмитро Вовнянко зізнається, що не вірить у те, що миротворців введуть на Донбас.

«Путін хоче, аби миротворці стояли по лінії розмежування. Водночас, це нам створить, фактично, державний кордон. Москва ж не піде на розміщення миротворців  по кордоні з Росією. Адже тоді миротворці переріжуть регіонам військове постачання з РФ», – наголошує експерт.

Втім, Дмитро Вовнянко переконаний, що про тему миротворців потрібно обов’язково говорити.

«Хоч ситуація доволі патова, втім про неї потрібно говорити, аби показувати, що Росія не готова йти на мирні ініціативи. Нам треба показати Заходу те, в якій ситуації ми опинилися», – підкреслює експерт.

Крім того, Дмитро Вовнянко звертає увагу на санкційне питання.

«Нещодавно я читав дані російських економістів. Вони вважають, що навіть якщо Росія нічого не буде робити, санкції все одно будуть погіршуватися», – коментує експерт.

Європа впроваджує санкції проти Росії, опираючись на свої інтереси, наголошує  Дмитро Вовнянко.

«Ми знаємо, що в газових родовищах РФ є серйозна частка французького капіталу, а британський капітал є в російському «Сбербанку». Є багато нюансів і, очевидно, що стріляти собі в ногу вони теж не збираються. Фактично, через вторгнення у Крим Росія похоронила міжнародне право. Утім, діяти собі на шкоду Європа не поспішає», – додає експерт.

Нагадаємо, нещодавно посли країн-членів Європейського Союзу схвалили продовження на півроку санкцій проти Росії, запроваджених за її агресію проти України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:16 :27