Новини » Політика 21 лютого, 2019, 14:08
Москалькова скасувала офіційну зустріч з Денисовою в Афінах
Тетяна Москалькова (л) та Людмила Денисова (п). Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Тетяна Москалькова (л) та Людмила Денисова (п). Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Офіційну зустріч уповноважених з прав людини Росії та України скасовано через заяви українського омбудсмена щодо відвідування українських моряків віце-президентом Європейського інституту омбудсменів Ніною Карпачовою.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, передає Інтерфакс-Україна.

«Раніше запланована на 21 лютого офіційна зустріч в Афінах з омбудсменом України не відбулася через лист, у якому Денисова звинуватила Москалькову в тому, що українських моряків відвідала Ніна Карпачова. Москалькова не вважає доцільним продовжувати обмін думками у форматі політизації питань прав людини з боку Денисової», – йдеться в повідомленні прес-служби Т.Москалькової.

У ньому наголошується, що Т.Москалькова та Л.Денисова неформально зустрілися на заході, присвяченому 20-річчю омбудсмена Греції, і «висловили взаємні прохання про допомогу громадянам Росії та України, які перебувають у колоніях і тюрмах».

«Москалькова також звернула увагу на необхідність припинити цькування Карпачової через її відвідування українських військових моряків у московському СІЗО «Лефортово» і спроби надання їм допомоги», – йдеться в повідомленні.

Також на сайті Т.Москалькової зазначено, що Н.Карпачова «є не тільки громадянкою України, а і представником незалежного міжнародного правозахисного співтовариства, віце-президентом Європейського інституту омбудсменів, діяльність якого довела свою ефективність і спрямована виключно на просування і захист прав і свобод людини та громадянина».

Раніше затриманих відвідував консул України, а також їхній адвокат.

«Ухвалення рішення про допуск іноземних представників до громадян своїх держав перебуває в компетенції ФСВП Росії», – наводяться в повідомленні слова Т.Москалькової.

Нагадаємо, український омбудсмен Людмила Денисова висловила протест і звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової стосовної її спільних візитів з колишньою уповноваженою з прав людини Ніною Карпачовою до поранених українських військовополонених в Москві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 03:25 :32