Новини » Політика 21 лютого, 2019, 8:11
Луценко: Майдан штурмували за особистим наказом Януковича після розмови з Путіним
Штурм Євромайдану 18 лютого 2014 року. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO
Штурм Євромайдану 18 лютого 2014 року. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Розгін мирної акції на Майдані в 2014 році «Беркут» здійснив за наказом екс-президента України Віктора Януковича.

Про це під час брифінгу з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає «Прямий».

«18 лютого 2014 року, в день, коли почалося наймасовіше і неприкрите насилля із застосуванням зброї для вбивства і поранення «майданівців», Янукович з власної резиденції, розташованої в селі Міжгір’я, зокрема, о 7:12 дзвонив (міністру внутрішніх справ України Віталію) Захарченку, потім (голові СБУ Олександру) Якименку, а потім ще раз Якименку. Очевидно, йшлося про підготовку до створення координаційного штабу з розгону Майдану. Коли я далі буду доповідати, ми зможемо порівнювати цей час дзвінків з тим, що відбувалося на Майдані», – розповів Луценко.

Перші вбивства на Майдані. Чому досі не знайдено винних у смерті Нігояна, Жизневського і Сеника?

Він зазначив, що об 11:51, відразу після віддавання наказу про початок антитерористичної операції проти Майдану, Якименко розмовляв з главою ФСБ Російської Федерації Бортніковим. З 12:00 до 12:10 Янукович говорив по спецкомутатору Кремля з відповідними посадовими особами, яких Генеральна прокуратура, зараз встановити не може. О 13:09 та о 13:12 Янукович провів телефонну розмову з сином Олександром. О 16:42 Янукович говорив з главою ФСБ РФ Бортніковим. О 16:52-16:55 Якименко спілкувався з главою ФСБ Бортніковим.

«У вечірній час – найгарячіший, як ми пам’ятаємо, на Майдані – Якименко неодноразово вів телефонні переговори з Януковичем, а Янукович неодноразово спілкувався з іншими посадовими особами України. Активізація телефонних переговорів простежується протягом дії оголошеного Якименком і Захарченком ультиматуму протестувальникам – з 16 до 20 години 18 лютого 2014 року», – зазначив Генеральний прокурор.

За його словами, о 20:02 Янукович розмовляв з керівниками США, які вимагали припинити насильство на Майдані. О 21:13 Янукович вів переговори з керівниками США з цього самого питання. Але о 22:43, коли насильство почало переходити в збройний напад на мирних демонстрантів, Янукович спілкувався з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Як свідчать наявні матеріали кримінального провадження, а саме – о 23:00 Захарченко кинув всі сили на штурм Майдану відразу після цієї розмови.

Також о 23:28 Путін за власною ініціативою спілкувався з Януковичем. Очевидно, що на 23 передбачені переговори Януковича з опозицією після того, як штурм провалився. Це була реакція Москви на зрив їхнього плану. 23:51 – Захарченко спілкувався з міністром внутрішніх справ РФ Колокольцевим з ініціативи останнього.

«Звертають на себе також увагу неодноразові телефонні розмови абонента керівника Держзв’язку України Резнікова з різними посадовими особами України 19 лютого. Тривали численні телефонні розмови Януковича з керівниками нашої держави. Крім того, у наведеному журналі зокрема зафіксовані розмови: 9:22 – Москва з адміністрацією президента, 9:28 – Москва з адміністрацією президента, 10:29 – Москва з Захарченком, 9:22 – Москва з адміністрацією президента, 10:35 – глава ФСБ Бортніков з Якименком, 10:37 – міністр внутрішніх справ РФ із Захарченком, 11:23 – Янукович з Лебедєвим, 14:09 – Захарченко з міністром внутрішніх справ РФ... І так далі, і так далі», – додав Луценко.

Читайте також: Порошенко рятував поранених у Маріїнському парку – опублікували відео

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:04 :32