Новини » Політика 21 лютого, 2019, 23:09
Кучма: Доки Крим і Донбас самі не попросяться в Україну, шансів на їх повернення мало
ZIK
ZIK

Перший, другий і третій Президенти України назвали умови, за яких, на їхню думку, можна повернути Крим до України. Зокрема – небажання самих мешканців півострова жити в Росії та консолідація Заходу навколо цього питання.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Минуло п’ять років, відколи Росія анексувала Крим, та повернути окуповані території досі не вдалося. У США та Європі запевняють: чинитимуть тиск на окупанта, допоки Москва не виконає Мінських угод. Тільки минулоріч втрати від торговельних санкцій склали для Росії 6 мільярдів доларів. Колишній президент Леонід Кучма вважає: вони для економіки РФ є мізерними. Каже: цього замало, аби повернути Крим.

«Рівень торговельних санкцій, які сьогодні є проти Росії, абсолютно не дає можливості сподіватися, що щось зрушиться з місця», – вважає Кучма.

Та не санкціями єдиними. Перший президент України Леонід Кравчук, а також Віктор Ющенко запевняють: аби повернути Крим, державі потрібна ціла стратегія.

«Із війни є дві дороги: одна – через перемогу, друга – через капітуляцію. Якщо ваша дорога – мир через перемогу, то ми повинні розуміти: в нас має бути національний план. Він повинен мати декілька компонентів – мілітарний, дипломатичний, гуманітарний, санкційний, фінансовий, економічний», – наголошує Ющенко.

«Ми повинні це робити кожен день – щось добавляти, мати план, мати папку, яку назвати «папка повернення Криму», туди включати всі аналізи, можливі пропозиції будь-яких експертів із Заходу і Сходу», – додає Кравчук.

На думку першого президента України, однією з головних умов повернення Криму є розуміння на самому півострові важкості життя в Росії. Окрім того, Захід має бути консолідованим щодо Криму. Таку думку підтримує і Кучма.

«Поки не попросяться: із Криму – «візьміть нас», із Донбасу – «візьміть нас»,  – перспектив занадто мало», – переконаний Кучма.

Своєю чергою Віктор Ющенко зазначає: повернення Криму – справа часу. Нині ж Україна повинна відстоювати свою територіальну цілісність.

«Якщо ми один раз погодимося віддати цю територію  вже не буде в Україні покоління, яке отримає її назад», – каже Ющенко.

Саме тому закликає світ консолідовано реагувати на агресію Росії. Нині ж у Європейському Союзі планують продовжити санкції проти Федерації ще на півроку.

Як повідомлялось раніше, народний депутат України Мустафа Джемілєв зазначав: Крим можливо повернути на базі Будапештського меморандуму.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:28 :33