Новини » Світ 21 лютого, 2019, 10:51
Кожні два тижні у світі зникає одна мова, – ООН
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

У світі існує близько 6000 мов і 43% з них перебувають під загрозою зникнення. Лише кілька сотень мов відіграють помітну роль в системах освіти і в державній сфері, і менше ста мов використовуються у світі цифрових технологій.

Про це з нагоди Міжнародного дня рідної мови нагадує офіційна сторінка ООН.

«Мова є найбільш потужним інструментом збереження і розвитку нашої культурної спадщини в його матеріальних і нематеріальних формах. Будь-яка діяльність зі сприяння поширенню рідної мови допоможе не тільки лінгвістичній різноманітності та багатомовності, а й більш повному розумінню мовних і культурних традицій в усьому світі, а також солідарності на основі розуміння, толерантності й діалогу», – зазначає ООН.

У міжнародній організації нагадують, що кожні два тижні в світі зникає одна мова, забираючи із собою цілу культурну та інтелектуальну спадщину.

«Зі зникненням все більшої кількості мов, зростає загроза для лінгвістичного розмаїття. 40% населення світу не має можливості отримувати освіту на зрозумілій для них мові. Проте, спостерігається прогрес в області багатомовної освіти на основі рідної мови. Зростає розуміння його важливості, особливо в початкових класах школи, а також міцніє прихильність його розвитку в суспільному житті», – додають в ООН.

Тест: У Міжнародний день рідної мови перевірте знання фразеологізмів та діалектизмів

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 20:20 :24