Новини » Політика 21 лютого, 2019, 14:56
Гончаренко: Україна хоче, щоб Генсек ООН долучився до звільнення полонених в РФ
ZIK
ZIK

Вчорашній виступ Президента України на Генасамблеї ООН був дуже важливим. Адже він засвідчив, що агресія Росії триває. Тому є надія, що і Генеральний секретар ООН, який має повноваження особисто долучиться до звільнення українських полонених в РФ, допоможе.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Олексій Гончаренко.

«Небезпека з боку РФ для України є і про це варто говорити. Адже, якщо це заперечувати, то це означатиме, що у січні 2014 року не було анексії Криму та подій на Донбасі», – сказав Гончаренко.

Він вважає, що вчорашній виступ Президента України на засіданні Генасамблеї ООН став дуже важливою подією. Адже глава держави навів конкретні приклади російської агресії.

«Виступ Президента був сильним і реакція російської делегації, яка покинула як завжди зал та істерика щодо Криму, стала дуже показовою. Тому це, безумовно, успіх української дипломатії на чолі з Президентом», – прокоментував він.

Також він зазначив, що вітає намагання української делегації долучити Генерального секретаря ООН до звільнення українських полонених.

«У 99 статті статуту ООН Генсек має право зайнятись такими питаннями як звільнення полонених.  Тому я дуже сподіваюсь, що він відреагує, бо це могло б допомогти витягти наших хлопців, зокрема, і моряків», – заявив Гончаренко.

За його словами, таким чином відкривається ще одна ділянка дипломатичного фронту проти агресії Російської Федерації.  І це дуже правильно, бо на агресора треба тиснути на всіх можливих ділянках і майданчиках. Якщо ж говорити про миротворців, то це питання важке до вирішення, адже без згоди РФ вони не ввійдуть на Донбас.

«Без гарантій Росії, що вона не буде використовувати зброю проти миротворців, їх ніколи на Донбас не введуть. Але, якщо буде рішення технічної місії, яка це підтримуватиме, то тиск на Росію буде збільшуватись. Адже, наразі, Росія намагається робити вигляд, що вона не проти миротворців. Тому зараз їх треба притискати до стінки. Але, звісно, якщо вони скажуть ні, то ніяких миротворців не буде», – наголосив він.

Нагадаємо, вчора під час засідання Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко заявив, що Донбас перетворився на конвеєр для російської машини вбивств. Адже українці протягом п’яти років живуть в умовах найтривалішого в історії Європи гарячого конфлікту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 15:14 :11