Новини » Політика 21 лютого, 2019, 12:17
До виборів Росія не піде у масштабний наступ, – Маломуж
ZIK
ZIK

Коментуючи потенційну загрозу зі сторони РФ, Україна повинна розглядати сценарій наступу. Однак, наразі, до виборів не передбачається якогось «надзвичайного сценарію».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

Він зазначив: коли на міжнародних платформах Україна заявляє про підготовку нанесення удару, такий сценарій потенційно повинен розглядатися. Однак, сьогодні, це політична заява, аби продемонструвати членам ООН, що існує реальна загроза війни.

«Та я хотів би, щоб ми не лякали міжнародну громадськість та громадян. До виборів не передбачається якихось надзвичайних сценаріїв, якщо вони не будуть якимось чином спровоковані», – вважає Маломуж.

Він зазначив: РФ накопичує озброєння, адже також розглядає різноманітні варіанти, зокрема – глобальне протистояння із НАТО.

«Тому вони укріплюють західний кордон, посилюють південний і південно-західний військові округи. Це нові армії, нові танкові з’єднання, ракетні комплекси. Вони розглядають цей формат, як багатоцільовий – з одного боку, це глобальне протистояння із НАТО, а з іншого – протистояння з Україною та з нашими союзниками. Однак, це вже на перспективу», – переконаний експерт.

Тож він підкреслив: ми повинні бути готовими «у бойовому форматі», однак наразі не можемо заявляти, що готуються удари.

«Потрібно реально оцінювати ситуацію і адекватно реагувати на ці загрози. Зокрема, нарощуючи систему безпеки і оборону, колективну підтримку та механізми, що можуть бути задіяні для вирішення цього питання у перспективі», – зазначив екс-голова Служби зовнішньої розвідки.

Він наголосив: маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв – локального чи глобального конфлікту. Потрібно відпрацювати і модель, яка б дозволяла нам володіти ситуацією. Зокрема, забезпечувати діяльність розвідувальних органів.

«Також – формувати позиції, пов’язані із системою безпеки не лише на лінії розмежування, а й по всьому периметру сходу і півночі та перешийку до Криму. Та це – саме та оборона, що повинна бути в режимі очікування можливих сценаріїв. Наперед, маючи інформацію про те, що планує Росія, в які періоди і які сили задіюватимуть, ми адекватно готуємось до таких сценаріїв», – резюмував Микола Маломуж.

Як зазначалось, раніше заступник міністра ТОТ Георгій Тука підкреслював, що мусимо готуватись давати відсіч Росії. Мовляв, безперечно, загроза такого сценарію існує, однак наразі не можемо оцінити рівня її ймовірності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:13 :12