live
Новини » Світ

Бангладеш відмовив у наданні громадянства 19-річній британці, пов’язаній з ІДІЛ

Шаміма Бегум. Фото: EPA-EFE/LONDON METROPLITAN POLICE

Міністр закордонних справ Бангладешу сказав, що Шаміма Бегум, 19-річна британка, яка у 2015 році втекла з Британії до Сирії, щоб приєднатися до ІДІЛ, не є і не буде громадянкою Бангладешу. Таку заяву він зробив після того, як Великобританія натякнула на те, що дівчина може бути позбавлена британського громадянства.

«Уряд Бангладеш глибоко стурбований тим, що Бегум помилково вважається особою з подвійним громадянством», – сказав Шахріяр Алам, міністр закордонних справ країни, у заяві, оприлюдненій виданням Guardian, додавши, що його уряд дізнався про наміри Великобританії позбавити дівчину громадянства зі ЗМІ.

«Пані Шаміма Бегум не є громадянином Бангладешу. Вона є британською підданою з народження й ніколи не претендувала на подвійне громадянство Бангладешу», – цитує слова Алама британське видання Guardian.

Оприлюднена заява є прямим викликом Саджиду Джавіду, міністру внутрішніх справ Великобританії, який у середу заявив депутатам про те, що він не вагатиметься щодо свого рішення позбавити громадянства 19-річну дівчину, яка втекла до Сирії чотири роки тому, щоб одружитися з членом ІДІЛ.

Оскільки дві країни, очевидно, по-різному трактують імміграційні закони Бангладешу і те, чи зобов’язана країна поширювати права громадянства на 19-річну дівчину, яка має бангладешське коріння, сама Бегум наполягає на тому, що вона залишиться особою без громадянства, якщо втратить британське підданство.

Міністр внутрішніх справ Великобританії сказав, що він повинен вивчити закон та врахувати вплив на життя людей, а також будь-який потенційний ризик повернення осіб, які повернувшись можуть радикалізувати британців. «За певних обставин ми позбавляємо таких осіб громадянства. Я не вагаючись зроблю це, якщо це буде єдиною можливістю зберегти безпеку людей у Сполученому Королівстві», – сказав він.

Проте, він також зазначив, що це аж ніяк не торкається прав на громадянство сина Бегума, який народився за декілька днів до того, як уряд вирішив позбавити її підданства.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...
Loading...
Loading...