Новини » Політика 21 лютого, 2019, 11:59
«Азовські санкції» від ЄС лише обмежать зростання економіки РФ, але не більше, – Фурса
ZIK
ZIK

18 лютого Рада міністрів Євросоюзу під час засідання ухвалила так званий «азовський» пакет санкцій проти Росії. Але він, на жаль, не надто вплине на російську економіку, бо лише призупинить її зростання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Я думаю, що санкції проти РФ – це правильний сигнал, але ефект на економіку Росії буде нульовим. Адже, це є просто продовженням санкційної політики і обмеження лише для восьми осіб, які нічого не змінять», – сказав Фурса.

Інша справа, на його думку, якби санкції ввели проти судноплавних компаній Росії. Тоді б ефект був би значним. Проте цього не сталося і тому  немає сенсу про це говорити.

«Треба розуміти європейську кухню, щоб говорити про бізнес-інтереси у ЄС. Але можна лише здогадуватись, що вони є. І, мабуть, тому вважають, що відбувся незначний інцидент біля берегів Криму і надто суворі санкції були б занадто серйозними за незначний інцидент. Але це лише моє припущення», – наголосив він.

Він вважає, що наразі в Європейському Союзі нікому не вигідно впроваджувати жорсткі санкції проти Росії. Адже це надто впливає на торгівлю.

«Будь-яка країна добре заробляє на торгівлі і будь-яка країна, яка обмежує її, знає про наслідки. Тому, коли йде мова про сильні санкції проти Росії, то треба ж розуміти, що насправді нікому в світі не потрібно завдавати їй значної шкоди. Бо, якщо РФ розвалиться, можна буде зіткнутися з 20 халіфатами, які мають ядерну зброю на тій території», – прокоментував Фурса.

За його словами, тому санкції, які ухвалили в ЄС, спрямовані лише на обмеження зростання російської економіки. Але точно не мали б призвести до колапсу. Саме тому й не відключають Росію, наприклад,  від міжнародної банківської системи SWIFT.

«Наразі ніхто не наважується РФ відключити від SWIFT, адже тоді це будуть дуже сильні санкції, які свідчитимуть про потужну агресію. Умовно кажучи, якщо б Росія зараз пішла на Маріуполь, то тоді б заговорили про відключення від SWIFT. А якщо йдеться про незначні інциденти з точки зору європейської чи американської еліти, вони вводять незначні санкції», – наголосив інвестиційний банкір.

Нагадаємо, міністри закордонних справ ЄС на засіданні у понеділок, 18 лютого, в Брюсселі визначили сфери, в яких Євросоюз надасть підтримку українським регіонам в районі Азовського моря. А також Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий «азовський» пакет санкцій проти Росії.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 18:49 :59