Новини » Політика 20 лютого, 2019, 16:04
ЗСУ майже готові до вступу у НАТО, але країна – ні, – Апаршин
ZIK
ZIK

На першому місці критеріїв до вступу НАТО – державницькі питання, які стосуються права, свободи слова, демократії, судів, вільного пересування територією, міграції. ЗСУ вписані у другій частині вимог. Сьогодні вони приблизно на п’ятдесят відсотків готові до вступу в Альянс, однак Україна – ні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив військовий експерт Іван Апаршин.

«Як правило, представники НАТО дуже коректно кажуть, що двері для нас відкриті, втім, це не є запрошенням. Вони дають нам шанс. Якщо Україна, в цілому як держава виконає певні завдання – то може стати членом Альянсу. Однак, усе залежить лише від України, а не НАТО», – наголошує Іван Апаршин.

Головним критерієм є близькість до стандартів. Коли ми будемо готові, нас приймуть до НАТО. Але це не заважаємо Україні зараз співпрацювати з країнами Альянсу, зазначає військовий експерт.

«До слова, Україна була найактивнішим учасником усіх операцій, які проводило НАТО», – звертає увагу Іван Апаршин.

Водночас, політолог Олександр Палій зізнався, що обурений тим, що Україна не є членом НАТО, на відміну від держав, які, на його погляд, недотягують до стандартів Альянсу.

«Україна не стала членом НАТО, на відміну від країн Центрально-Східної Європи, зокрема, Польщі, Литви, Болгарії, Румунії. На жаль, ми не увійшли до Альянсу і, до того ж, маємо збройний конфлікт», – підкреслює політолог.

На таку заяву відреагував Іван Апаршин. Він акцентує на тому, що Україна взагалі не відповідає жодним вимогам НАТО.

«Я їхав з Києва до Одеси. На цьому сполученні у нас дороги немає! Які стандарти НАТО?! Сьогодні ми не відповідаємо жодному критерію. Будемо готові коли суди і прокуратура нормально працюватимуть, бізнес не чавитимуть, матимемо свободу слова в ефірах. Виконавши хоча б цей список, в НАТО нам скажуть: «Welcome»», – переконаний військовий експерт.

Та політолог Олександр Палій має іншу точку зору. Мовляв, Чорногорії нічого не завадило стати країною НАТО, попри сумнівного очільника країни.

«А Чорногорія і Македонія відповідають стандартам НАТО? Щоб ви знали, в Чорногорії один і той самий президент останні тридцять років. Проти нього ведуться розслідування, втім, ця країна – член НАТО», – коментує політолог.

Через різні погляди між експертами спалахнула суперечка. Так, Іван Апаршин наголошує на тому, що наразі Україна погано забезпечена держава з огляду на соціальний пакет, який мусить відповідати стандартам Альянсу.

Нагадаємо, нещодавно Президент України Петро Порошенко вніс до Ради законопроект про допуск іноземних військ в Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 12:22 :46